V štandardnej výbave každého domu od RD Rýmařov máte veľké množstvo zariadení, ktoré majú za cieľ čo najviac zjednodušiť užívanie a zefektívniť prevádzku samotného domu.

Záhradný mrazuvzdorný ventil

Súčasťou každého montovaného domu od RD Rýmařov je záhradný mrazuvzdorný ventil umiestený na vonkajšej fasáde domu.

Mrazuvzdorný ventil je určený k montáži do obvodovej steny domu. Jeho funkčnosť je zaručená len za predpokladu, že je dom resp. stavba, kde je daný ventil zabudovaný, vykurovaná prípadne temperovaná proti zamrznutiu pretože mrazuvzdorný ventil je napojený priamo cez obvodovú stenu domu zo zateplenej alebo temperovanej miestnosti do exteriéru. Pripojovací rozmer na potrubí 1/2″ – vonkajší závit. Konštrukcia zariadenia je tvorená z matného chrómu odolnému voči poveternostným vplyvom.

Pre viac informácií o mrazuvzdornom ventile KEMPER navštívte stránku výrobcu.

Filtračná stanica CosmoCLEAR (Conel) 

Filtračná stanica ponúka ochranu a bezpečnosť domácich rozvodov vody a spotrebičov pred usadzovaním mechanických nečistôt pomocou inovatívnej technológie bez použitia chémie. Celý proces ochrany prebieha magnetickou úpravou vody, ktorá veľmi intenzívne chráni vnútorné rozvody pred tvorbou vodného kameňa čomu pomáha aj úpravňa tvrdosti vody – tzn. nielenže Vám filtračná stanica zmäkčí vodu ale ju aj skvalitní.

RD Rýmařov podporuje inovatívne technológie a filtračná stanica CosmoCLEAR vám vo vašej drevostavbe ušetrí peniaze a čas potrebný pri riešení prípadných problémov.

„ Hygienická ochrana pomocou vyčistenia vody striebrom – robí filtráciu ešte bezpečnejšou. Riešenie od CONEL.“

Presné keramické tesniace doštičky s rovinným zábrusom sa starajú o dlhú funkčnú životnosť a perfektné tesnenie. Spotreba vody pri spätnom preplachovaní (po dobu cca 10 sekúnd) je veľmi nízka, len cca. 2,5 litrov. Zabudovaný redukční ventil je z výrobného závodu nastavený na hodnotu 4 bar, sú tak eliminované výkyvy tlaku vody a tým pádom zaistená riadna prevádzka domácich prístrojov resp. spotrebičov.

Kvalitné rozvody vody a kanalizácie

V rodinných domoch od RD Rýmařov je na vnútorný rozvod pitnej vody použité potrubie ALPEX, ktoré je tvorené piatimi vrstvami a je výsledkom technicky premyslenej konštrukcie s presne na seba nadväzujúcimi vrstvami, nosná AL (hliníková) vrstva je pozdĺžne zvarená a špeciálny tmel viaže na túto Al vrstvu z vnútornej strany sieťovaný polyetylén a z vonkajšej strany vysoko tepelne stabilizovaný polyetylén.

Veľkou prednosťou potrubia ALPEX je jeho samotná konštrukcia, ktorá kombinuje výhody kovu ako nízka teplotná rozťažnosť, difúzna tesnosť, rozmerová stálosť a výhody plastu ako vysoká odolnosť proti korózií, odolnosť voči tvorbe vápenných usadenín a vysokú chemickú odolnosť. Samotné vodovodné rozvody sú izolované penovou hmotou a vedú od vodomeru v dome poprípade od zariadenia pre ohrev teplej úžitkovej vody až k miestu odberu vody v dome.

Kanalizačné rozvody sú z HT potrubia a končia cca. 300 mm pod hornou hranou spodnej stavby.

Ventilátor s hygrostatom 

Štandardne dodávaným prvkom výbavy „vlhkých miestností“ je ventilátor s hygrostatom (snímačom vlhkosti), ktorý významne zlepšuje kvalitu vzduchu vo vetraných miestnostiach. Výnimkou sú rodinné domy s inštalovanou vetracou jednotkou (riadené vetranie s rekuperáciou). Okrem samotného zlepšenia kvality vzduchu rieši ventilátor s hygrostatom aj problém s kondenzáciou vlhkosti a predchádza možnosti vzniku plesni ku ktorým môže dochádzať pri nedostatočnom prirodzenom odvetraní vlhkosti oknom.

Vďaka hygrostatu sa ventilátor zapne automaticky po prekročení nastavenej hodnoty relatívnej vlhkosti vzduchu v miestnosti a opäť sa automaticky vypne pri jej poklese pod nastavenú hodnotu.

  1. Ovládanie ventilátoru je štandardne spárované s vypínačom na stropné svietidlo.
  2. Spustí sa vždy manuálne vypínačom (po rozsvietení hlavného svetla), alebo automaticky pri prekročení nastavenej vlhkosti vzduchu (napr. sprchovaní, napúšťaní vani vodou). Časový dobeh ventilátoru je možné nastaviť v horizonte cca. 30 sekúnd až 3 minút.
  3. Najneskôr pri konečnej špecifikácií je možné dohodnúť napojenie na samostatný vypínač. Zapína sa samostatne na základe subjektívneho pocitu užívateľa alebo automaticky podľa hydrostatického snímaču.