Napriek tomu, že naše katalógové návrhy montovaných domov vychádzajú z rokmi získavanej praxe a skúseností čo klientov najviac oslovuje, nemôžeme vyhovieť každému.

Ak Vám ani jeden dom z našej ponuky domov “nesadol”, skúste sa zamerať iba na základné rozmery našich katalógových domov – šírka x dĺžka – nájdete ich pri každom dome na našich stránkach. V rámci nich si môžete vytvoriť nekonečné množstvo variánt úprav dispozície interiéru, ale aj zväčšenia, či zmenšenia domu. Každý náš dom je napokon originál, pretože každý klient potrebuje niečo iné.

Rámik

Predstavte si, že tam kde máme zakreslený vchod, môže byť obývačka a kde je teraz pracovňa môže byť kuchyňa, vnútorná dispozícia domu môže byť naozaj takmer ľubovoľne menená. Vždy je samozrejme nutná konzultácia s našimi architektkami, pretože oni poznajú konštrukčné prvky domov a majú skúsenosti aj priamo z výroby. Najväčšou výhodou pre Vás je, že úpravy Vám vyhotovíme bezplatne.

Dispozičné zmeny domu a konzultácie s architektom zadarmo

1.Na stretnutie v Showroome ModerneDomy.sk sa pripravte. Veľmi dôležitá je Vaša predstava o dome a ciele Vašich úprav, aby architekt vedel, čo od zmien očakávate. Vaše zámery môžete podporiť skicou či pôdorysom z iných projektov, ktoré Vás niečím oslovili, alebo fotografiami domov ktoré sa Vám páčia. Čím viac sa architekt dozvie, tým bude návrh viac zodpovedať Vašim nárokom na dom.

2.Na stretnutie si vyhraďte dostatok času. V Showroome ModerneDomy.sk máme vyhradené miesto na tieto individuálne stretnutia, dohodnite sa preto s našimi kolegami na vhodnom termíne a navštívte nás.

3.Pri návrhu je dôležité poznať možnosti, ktoré Vám ponúka pozemok a jeho okolie. Zoberte na stretnutie preto snímku z katastrálnej mapy, skicu pozemku s vyznačením severnej strany, pekných výhľadov, či miestom, ktoré chcete zakryť. Taktiež dôležité je aj umiestnenie susedných domov od hraníc Vášho pozemku, ako aj ich výška.

4.Po dohode na možnom stvárnení domu sa náš projektant/architekt pustí do práce na úpravách vybratého domu. Na základe nich Vám pripravíme rozpočet už na Váš montovaný dom. Ponuka sa skladá z ceny vybraného domu a zoznamu zmien na základe Vašich požiadaviek.

5.Cenová ponuka od nás je absolútne realistická, obsahuje náš vysoký štandard vybavenia domu, vrátane všetkých zmien a vrátane ceny za dopravu. Od nás nehrozia žiadne dodatočné nacenenia, nadpráce, či prekvapenia na stavbe. Dispozičné zmeny sú bezplatné, rovnako ako konzultácie našich architektov.

6.Po dohode na predbežnej podobne Vášho domu a predbežnom odsúhlasení si kalkulácie si dohodneme aj predbežný termín realizácie – výroby a montáže Vášho domu. Túto dohodu spečatíme zmluvou o budúcej zmluve a na základe nej začneme spracovávať projekt a rezervujeme Vám termín vo výrobe.

Chcete aj Vy stavať takto jednoducho a s radosťou? Kontaktujte nás ešte dnes!

Preverte si na miestnom stavebnom úrade možnosti a najmä obmedzenia – zoznam otázok na stavebný úrad:

Stavebný pozemok by mal mať k dispozícii napojenie na inžinierske siete:

– verejný vodovod, kanalizáciu,rozvod elektriky s dostatočnou kapacitou (min. 25A) a prípadne rozvod plynu. Ak túto možnosť nemáte, treba počítať napríklad so žumpou.

Dôležité informácie o miestnych regulatívoch pre zástavbu, ktoré potrebujete vedieť skôr ako začnete vyberať váš nový dom:

– zastavanosť (určuje koľko % môže tvoriť zastavaná plocha domu z celkovej plochy pozemku

– odstupy od susedných pozemkov

– uličná čiara

– sklon striech, orientácia hrebeňa strechy

– maximálna výška a podlažnosť domu

– umiestnenie garáže (zvyčajne povolené iné odstupy od susedných pozemkov)

– charakter zástavby

– umiestnenie vjazdu na pozemok a pod.

Všetky tieto požiadavky musí potom spĺňať projekt pre stavebné povolenie, preto si ich zistite čo najskôr.

TIP

Ak Vám dispozičné úpravy nevyhovujú, sme samozrejme pripravení vypracovať Vám aj individuálny návrh montovaného domu, ktorý Vám následne postavíme ako každý náš katalógový dom.

 

Menu