f

Domy od RD Rýmařov sú už v štandardnom prevedení obvodových stien s termofasádou, ktorá zodpovedá platným nariadeniam o úspore energie. V typovom prevedení je štruktúrovaná omietka v bielej farbe, prípadne vo farbe zo širokej palety možností, podľa vzorkovníka BAUMIT, ev. STOMIX.

Štandardná obvodová stena má nasledujúcu skladbu (z interiéru do exteriéru)

1. Fermacell – sádrovláknitá doska hr. 15 mm
2. drevený rám vyplnený tepelnou izoláciou (minerálna vlna) ISOVER, hr. 40 mm
3. Parozábrana TYVEK fólia
4. Drevený rám vyplnený tepelnou izoláciou (minerálna vlna) ISOVER, hr. 120 mm
5. Fermacell – sádrovláknitá doska hr. 15 mm
6. Termofasáda – sivý polystyrén s kompletným fasádnym systémom hr. 107 mm

Obvodová stena v cene domu dosahuje súčiniteľ prechodu tepla U = 0,148 W/.K už pri štandardneji hrúbke 29,7 cm. Obvodová stena všetkých našich domov spĺňa energetickú triedu A.

Viac informácií o stenách našich domov nájdete na odkaze TU.

Fasádne omietky a farby Stomix a Baumit

V modelovom roku 2017 je v štandarde biela farba vonkajšej omietky. Za príplatok je možný výber zo vzorkovníka farieb Colours of more Emotion Baumitkoeficient odrazivosti HBW > 25.

Štruktúry vo výbere: škriabaná 1,5 škriabaná 2, škriabaná 3 ryhovaná 2, ryhovaná 3.

Povrchová úprava fasády nie je len estetickou záležitosťou Vašej novej drevostavby od RD Rýmařov. Omietky a farby plnia aj funkciu ochrany pred nepriaznivými vplyvmi a mechanickému opotrebovaniu – proti slnku, vetru a dažďu.

garantujeme vysoko stále kvalitné pigmenty s odolnosťou voči UV žiareniu

vysokú odolnosť voči prírodným vplyvom

Ak by Ste si radi ozvláštnili fasádu svojho nového domu obkladmi, máme pre Vás pripravé tieto nadštandardné riešenia.
Kamenný obklad WILDSTONE

Firma Wild Stone sa zaoberá ručnou výrobou ľahčených kamenných obkladov a dlažieb. Obklad je vo vernom prevedení skutočného kameňa a vzhľadom na svoju nízku váhu je vhodný pre obloženie zateplených stien na rodinné domy RD Rýmařov.

Ľahčené kamenné obklady sa používajú ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Výrobky majú garantovanú mrazuvzdornosť aj odolnosť proti UV žiareniu. Na výrobky Wildstone je poskytovaná záruka 30 rokov.

Drevený obklad 

Ozvláštniť fasádu svojho nového domu môžete aj drevenými obkladmi. Niektoré domy majú drevený obklad už v typovom prevedení napr. KUBIS 74KUBIS 631, KUBIS 632, Largo 147. Samozrejmosťou je však možnosť skrášlenia aj ostatných domov z našej ponuky.

Dreveným obkladom môžeme dosiahnuť rôzne vzhľady fasády. Od tradičnej po modernú – všetko závisí od farebnosti, usporiadania a spôsobu uloženia drevených palubiek. Najekonomickejším riešením sú vodorovné smrekové palubky natreté lazúrovou farbou Rhenocoll v rôznych farbách.

Pre náročnejších je ponuka opäť široká – pre inšpiráciu si napríklad prezrite katalóg obkladov Ladenburger.

Menu