Štandard vybavenia domov od RD Rýmařov je vyšší, než na aký ste zvyknutí na Slovensku, a poskytuje kvalitné a komfortné bývanie. Subdodávateľmi každého prvku sú overení výrobcovia a väčšina z nich poskytuje aj predĺženú záruku.

Príprava tepla je v rodinných domoch kategórie ECONOMY a STANDARD zabezpečovaná pomocou elektrokotla. Na ohrev teplej úžitkovej vody slúži stacionárny elektricky vyhrievaný zásobník TUV s objemom 160 l, ktorý je rovnako súčasťou dodávky. V miestnostiach sú umiestené lakované doskové radiátory.

Elektrokotol CosmoTHERM E 9 – 15 kW

Nástenný elektrický kotol MORATOP CosmoTHERM E vo svojej konštrukcii využíva prvky modernej technológie a designu. Vďaka unikátnym vlastnostiam môžete vykurovať úsporne a pritom veľmi komfortne. Tento kotol je určený na vykurovanie rodinných domov, budov a spoločných priestorov s tepelnými stratami do 15kW.

Prednosťou elektrických kotlov CosmoTHERM sú predovšetkým vlastnosti ako vysoká účinnosť až 99 %, tichá prevádzka a malé rozmery. Veľkou výhodou je tiež komfortné nastavenie a ovládanie pomocou multifunkčného LCD displeja zároveň tiež plynulá regulácia výkonu kotla, ktorá má značný vplyv na ekonomickú prevádzku celého systému vykurovania. Ďalšími výhodami sú:

rotácia vykurovacích tyčí, ktorá zvyšuje životnosť kotla, možnosť použitia kotla pre podlahové teplovodné vykurovanie, systém diagnostiky porúch so zobrazením na displeji, ochranné funkcie: protizámrazová, deblokačná, proti prekúreniu kotla, možnosť ovládania kotla pomocou mobilného telefónu, možnosť ekvitermickej prevádzky a tiež prevádzky podľa referenčnej miestnosti, možnosť pripojenia izbového termostatu, možnosť pripojenia zásobníka na ohrev TUV, automatické odvzdušnenie.

Zásobník teplej úžitkovej vody 160 l

Príprava teplej úžitkovej vody je zabezpečovaná v elektrickým zásobníku TUV s objemom 160 l.

Elektrický akumulačný ohrievač je určený pre postavenie na podlahu. Teplotný rozsah ohrevu je 0–75 °C. U typov OKCE (2,0kW) ohrev zabezpečuje keramické vykurovacie teleso s pevným výkonom ovládané prevádzkovým termostatom a istené bezpečnostným termostatom (tepelnou poistkou).
Ohrievače sú určené pre prípravu TUV v objektoch s možnosťou využitia nízkej tarify elektrickej energie (nočný prúd).

Doskové vykurovacie telesá Vogel-Noot a termohlavice

Vogel Noot je renomovaný európsky výrobca doskových vykurovacích telies Ornis a CosmoNova, designových a kúpeľňových vykurovacích telies, podlahového vykurovania a konvektorov.

Štandardne dodávaným prvkom kúrenia je doskové vykurovacie teleso modelu Cosmonova, ktoré umožňuje ľavé, alebo pravé bočné pripojenie na rozvod vykurovacej sústavy. Svojou konštrukciou vyhovuje vykurovacím sústavám s núteným obehom, alebo samospádovým obehom.

Pre dosiahnutie požadovaného výkonu a tepelnej pohody v miestnosti je nutné, aby vykurovacie teleso bolo umiestnené pri okne. V miestnostiach s otváravými terasovými dverami, kde nie je možné inštalovať radiátor pod okno, môže byť umiestnený vedľa týchto dverí na obvodovej stene. Samozrejmou súčasťou radiátorov sú termostatické ventily.

Rozvody média pre radiátory sú z uhlíkovej ocele a sú izolované penovou hmotou. Ako nadštandard vieme poskytnúť medené rozvody.

Samozrejmosťou rodinných domov od RD Rýmařov je, že každý zákazník má možnosť výberu vlastného vybavenia domu. Ak si ponecháte stanovený štandard nepriplatíte nič navyše. Ak si však vyberiete nadštandardné vybavenie, v rozpočte sa zobrazí jednoducho a prehľadne – pôvodný štandardný predmet sa odpočíta a nový, nadštandardný sa pripočíta. Nadštandardné vybavenie môžete nájsť na našej internetovej stránke v sekcií „čo je v cene domu“

Menu