Nevybrali ste si katalógový dom? Nevadí!

Veľmi radi pre Vás vypracujeme štúdiu a individuálny návrh montovaného domu, ktorý Vám následne postavíme ako každý náš katalógový dom. Návrh domu na mieru od našich skúsených architektov má výhody! Poznajú konštrukčný systém drevostavby a vedia dom navrhnúť tak, aby ste nepaltili za rôzne zložité konštrukčné prvky nič navyše.

Ako sa pripraviť na stretnutie s architektom a čo očakávať?

Ako postupovať tak, aby to malo pre obe strany ten najvýhodnejší priebeh? Čo Vás však čaká na stretnutí s architektom? Čo povie Vašim nápadom? Nebude k nim nemilosrdný? Nenavrhne nám príliš moderný dom? Alebo príliš tradičný? Ako bude vedieť čo vlastne chceme?

Nemusíte sa obávať. Práca našich architektov je preverená množstvom realizácii domov u nás, ale aj v Európe. Na základe praktických skúseností máme vytvorený dvojkrokový postup:

  1. prvotné skice – budú slúžiť na ďalšie diskusie k finálnemu návrhu
  2. architektonická štúdia – dotiahnutá do štádia tzv. malého projektu

Preto je prakticky vylúčené aby Vám architekti vypracovali návrh, ktorý potom zamietnete, pretože ste sa neporozumeli. Ak Vás prvotná skica nepresvedčí, že to je ten najlepší návrh pre Vás, môžete Vaše predstavy revidovať a pustiť sa do tvorby s architektom znova.

Čo všetko si pripraviť na stretnutie s architektom?

Bez dôkladného poznania Vašich predstáv o dome, cieľov a zámerov ktoré od domu očakávate, nemôže architekt navrhnúť dom pre Vás. Pripravte si preto základnú predstavu čo od domu očakávate už pred stretnutím. Pokojne ju doplňte skicou, pôdorysom či obrázkom domu z časopisu ktorý Vás niečím oslovil a fotografiami domov ktoré sa Vám páčia.

Nemusíte si pripraviť samozrejme nič, ale počítajte s oveľa väčším počtom otázok, pretože čím viac sa architekt dozvie, tým bude návrh viac zodpovedať Vašim nárokom na dom.

Zároveň musí architekt vedieť možnosti, ktoré Vám ponúka pozemok a jeho okolie. Zoberte na stretnutie preto snímku z katastrálnej mapy, skicu pozemku s vyznačením Severnej strany, pekných výhľadov, či miestom, ktoré chcete zakryť. Preverte si na miestnom stavebnom úrade možnosti a najmä obmedzenia.

Na stretnutie si vyhraďte dostatok času. V Showroome ModerneDomy.sk máme vyhradené miesto na tieto individuálne stretnutia a budeme veľmi radi, keď stretnutie prebehne u nás.

Po dohode na možnom stvárnení domu sa architekt pustí do práce na štúdii domu. Tú vypracovávame do podoby tzv. malého projektu. Na základe neho Vám vieme pripraviť rozpočet na individuálny montovaný dom od nás. V prípade, že by ste sa napokon nerozhodli pre nás, architektonická štúdia bude dostatočným podkladom na oslovenie iných stavebných firiem.

Cena za štúdiu domu závisí od veľkosti domu. Aby sme to nekomplikovali, tak štúdia domu do 160 m2 stojí 1599,- EUR s DPH
Väčším domom určuje cenu za štúdiu úžitková plocha domu – napr. štúdia na 200m2 dom je za cenu 2000,- EUR s DPH

Čo všetko je v cene štúdie a akú dostanete finálny výstup?  Kontaktujte nás, stretneme sa a na základe toho vám pripravíme individuálnu ponuku.

Podľa architektonickej štúdie – malého projektu Vám vypracujeme cenovú ponuku domu vrátane ceny za dopravu a dohodneme si predbežný termín realizácie.

Máte zakúpený projekt od iného projektanta, alebo z iného katalógu domov?

Alebo máte hotovú štúdiu od Vášho architekta? Záleží na tom, či bol projekt, alebo štúdia robený na montovaný dom. Naše architektky posúdia nutnosť úprav projektu a navrhnú Vám potrebné konštrukčné úpravy projektu (štúdie), ktoré následne posúdi konštrukčný projektant vo výrobe. Následne Vám pripravia kalkuláciu a Vy sa tak môžete rozhodnúť, či si necháte postaviť montovanú modernú drevostavbu.

Ak sa rozhodnete pre nás, následne Vám vypracujeme projekt na stavebné povolenie a jeho cenu Vám v konečnom vyúčtovaní odpočítame od ceny domu. Čiže nemusíte platiť už nič navyše. Ideálne samozrejme je, ak nás Váš architekt kontaktuje už pri návrhu domu, poskytneme mu potrebné informácie, aby ste už nemuseli upravovať hrúbky stien a tepelnoizolačné prepočty, projekt vykurovania a Energetický certifikát.

TIP: Naše katalógové návrhy montovaných domov poskytujú nekonečné množstvo variánt úprav interiéru, ale aj zväčšení/zmenšení domu. Každý náš katalógový dom je tak vo finále originál. Ak ste si nevybrali z ponuky hotových montovaných domov, ale spolupráca s architektom Vám nevyhovuje či už z časových, alebo finančných dôvodov, skúste sa zamerať iba na základné rozmery našich katalógových domov a požiadajte nás o bezplatné úpravy projektu katalógového domu.