Ako staviame montované domy?

Presná výroba a precízna montáž drevostavby sú základom úspechu rýmařovských domov.

Presná výroba v hale

Domy vyrábame na počítačom riadených strojoch v modernej hale. To nám zaručuje 100% kontrolu nad kvalitou vášho domu a mimoriadne dlhú životnosť našich domov.

Výroba montovaného domu v hale

Ako staviame naše drevodomy? Jednotlivé časti domu sa vyrobia v moderných halách v RD Rýmařov. Na automatickej výrobnej linke, za pomoci moderných počítačovo riadených strojov, sa pripravujú steny domu, priečky, stropy a všetky ďalšie komponenty domu.

Precízna montáž

Montáž drevostavby našimi zamestnancami

Hotové konštrukčné prvky domu sa privezú na miesto stavby, kde sa pomocou žeriavu osadia na základovú dosku. Len vďaka dokonalej príprave vo výrobe a overeným postupom nielen pri výrobe, ale aj montáži, je váš dom hotový do 30 dní a vy sa môžete nasťahovať do hotového a úplne dokončeného domu.

Chcete vedieť o montáži a výrobe viac?

Aká je garancia kvality našich domov?

Je to práve presnosť a kvalita výroby, čo nám umožňuje byť rýchlymi. Centralizovaná výroba jednotlivých dielov nám zaručuje 100% kontrolu nad výsledným produktom a kvalitná a tiež certifikovaná montáž je vyvrcholením celého procesu stavby domu.
Za dokonalosť tohto postupu ručíme – všetkým zákazníkom dávame 30-ročnú záruku na konštrukciu domu. Máme viac ako 50-ročné skúsenosti a už 26-tisíc realizácií, preto dnes dokážeme postaviť kvalitný dom naozaj hravo.

Certifikované materiály na výrobu domu

Maximálna kvalita technologického a montážneho procesu je potvrdená certifikátmi kvality. Takáto technológia je zárukou dlhej životnosti, vysokej kvality, dobrej tepelnej a zvukovej izolácie a spoľahlivých protipožiarnych vlastností. Preto na konštrukciu našich domov dávame až 30-ročnú záruku. Pozrite si jednotlivé certifikáty našich domov.

Odovzdanie hotového a dokončeného domu

Dom vám odovzdáme dokončený a pripravený na bývanie. Odovzdanie prebehne vo vopred dohodnutom termíne. Pri prevzatí domu obdržíte dokumentáciu potrebnú pre kolaudáciu domu. Na záver vás stavbyvedúci prevedie po dome, ukáže vám všetko potrebné k užívaniu domu a odovzdajú vám “Pokyny pre používanie a udržiavanie stavieb RD Rýmařov”, vrátane návodov pre používanie jednotlivých zariadení. O prevzatí domu sa spíše zápis a preberací protokol, tiež potrebný ku kolaudácii a Vám už nič nebráni v užívaní domu.

Fotografia dokončeného domu Largo 121 tretí deň po odvzdaní – namontovaná je už aj kuchynská linka Lamont.

Chcete vedieť ako vyzerajú dokončené domy pri odovzdaní?

Ako staviame montované domy?

Aké kroky vás pri stavbe domu čakajú?
timeline_pre_loader

Prvé kroky

Výber pozemku by mal predchádzať výberu domu. Podľa pozemku vám vieme poradiť pri výbere domu. Oslovte nás čo najskôr, zhotovíme vám úpravy existujúceho katalógového domu, alebo navrhneme individuálny dom.

Kalkulácia a financovanie domu

Na hotový návrh vám pripravíme presný rozpočet, podľa ktorého sa viete rozhodnúť o ďalších úpravách, či zmenách domu. Podľa rozpočtu sa viete rozhodnúť aj o financovaní domu. My na vás postupné splátky neprenášame, preto máme najprijateľnejšie platenie domu z pohľadu klienta.

Zmluva o budúcej zmluve a projekty domu

Keď vám vyhovuje rozpočet, môžete si u nás predbežne objednať dom. Začneme s projektovou dokumentáciou aby ste mohli získať stavebné povolenie. Bez neho sa stavať nedá, preto na začiatok podpíšeme len „Zmluvu o budúcej zmluve“

Konečná špecifikácia a cena

Až keď máme spracované projekty a vieme presné plochy, rozmery a energetickú náročnosť domu, môžeme vybrať a odsúhlasiť kompletné vybavenie domu technológiou aj zariaďovacími predmetmi, ktoré budú v cene domu. Na základe tohto výberu si potom dokážete odsúhlasiť presnú cenu za dom, ktorá sa už nebude meniť.

Objednanie samotného domu

Keď získate stavebné povolenie, máte zabezpečené financovanie domu a odsúhlasenú konečnú špecifikáciu a tým aj konečnú cenu domu, môžeme podpísať „Zmluvu o dielo“ teda objednať dom. Po objednaní domu vám vieme aj garantovať presný termín dokončenia a odovzdania domu.

Stavba základov, výroba a montáž domu

Ak ste si objednali dom s doskou, základy vám postavíme my, cca mesiac po podpise zmluvy. V tom čase aj objednáme všetko potrebné vybavenie domu a na záver vyrobíme samotné steny a komponenty domu. Do ďalšieho mesiaca začneme aj s montážou, ktorá trvá maximálne 30 dní.

Odovzdanie domu a dokončovacie práce

Dom vám odovzdáme dokončený a pripravený na sťahovanie. Ak si objednáte u nás aj kuchynskú linku a nábytok, všetko vám namontujeme hneď po dostavaní domu. Pri odovzdaní domu dostanete aj kompletnú dokumentáciu našich výkonov na kolaudáciu. Vám ostane už len nasťahovať si nábytok, dokončiť si okolie domu a tešiť sa s nového domova :)

Mohlo by vás ešte zaujať:

null

Výroba domu v hale

presná výroba je základom kvality našich domov

null

Sťahujete sa do 30 dní

ušetríte hneď 3 krát, dom sa naozaj oplatí postaviť rýchlo

null

Montáž domu na stavbe

certifikovaná montáž našimi zamestnancami - dom dokončíme do 30 dní

null

Odovzdanie a kolaudácia

dom odovzdáme hotový, dokončený a pripravený na kolaudovanie

null

30- ročná záruka

staviame viac ako 50-rokov, preto sa za naše domy môžeme zaručiť

null

Zodpovednosť

za dom sme zodpovední aj po odovzdaní, poskytujeme kompletný servis