Odovzdanie domu a kolaudácia

Po dokončení montáže vám dom odovzdáme vo vopred dohodnutom termíne. Spolu s domom odovzdávame aj doklady a protokoly potrebné ku kolaudácii domu.
Dom je v čase odovzdania riadne dokončený a nič nebráni jeho prevzatiu. Dom vám odovzdáva stavbyvedúci – zástupca RD Rýmařov, ktorý je zodpovedný za celý priebeh a dokončenie stavby.

Ako prebieha odovzdanie domu?

Prvé stretnutie bude hneď 2-3 deň výstavby, kedy si spoločne skontrolujeme hrubú stavbu a odsúhlasíme si umiestnenie zásuviek, vývodov svietidiel a pod. Harmonogram jednotlivých čiastkových odovzdaní je dohodnutý hneď prvý deň montáže so stavbyvedúcim.
Následne si dohodneme tkzv. kontrolné body – kedy stavba pokročí a bude vhodné aby ste sa jej zúčastnili. Stretnutí nebýva veľa, ale výstavba ide tak rýchlo, že budete chodiť z vlastnej zvedavosti takmer každý deň. Je to vhodné, môžete si urobiť aj fotodokumentáciu, aby ste v budúcnosti vedeli kadiaľ napr. idú káble, prípojky a podobne.

Ak bude potrebná súčinnosť s vašim vlastným dodávateľom (napr.alarmu), dohodne sa so stavbyvedúcim spoločné stretnutie, konkrétne časy práce a dokončenie prípravy montáže z našej strany.

Zaujímavou etapou v priebehu výstavby je dokončovanie – najmä obklady a dlažby v kúpeľniach. Všetky vyhotovujeme podľa kladačských plánov a vizualizácií, ale v reálnom priestore sa vám môžu niektoré veci javiť inak a preto je dobré si ich odsúhlasiť.

Zároveň si môžete finálne pomerať hotové priestory pre kuchynskú linku, vstavané skrine a ďalší nábytok na mieru, ak si ich neobjednáte od nás.

Na záver vás stavbyvedúci RD Rýmařov a zástupca ModerneDomy.sk prevedú po dome, ukážu vám všetko potrebné k užívaniu domu a odovzdajú vám “Pokyny pre používanie a udržiavanie stavieb RD Rýmařov”, vrátane návodov pre používanie jednotlivých zariadení.

Pri prevzatí domu obdržíte dokumentáciu potrebnú pre kolaudáciu domu. Ide najmä o projektovú dokumentáciu, a testy, revízne správy, protokol o tlakových skúškach, návody, prehlásenia o zhode, záručné listy a podobne. O prevzatí domu sa spíše zápis a preberací protokol, tiež potrebný ku kolaudácii. Potom vám už nič nebráni v užívaní domu.

Zodpovednosť za dom

Kto iný by mal zodpovedať za dom, ak nie firma ktorá ho postaví? Naše domy poznáme do najmenšieho detailu. Vieme ako sme vyrobili každý trám, vieme ako a kto dom zmontoval, kedy to bolo a aké materiály sa v tej dobe používali.

Máme archivované všetky projekty a informácie o našich domoch od začiatku ich výroby a výstavby. Už je ich viac ako 26 000!

Ihneď po odovzdaní domu sa môžete nasťahovať. Vďaka suchej výstavbe nebude v dome kondenzovať voda a nemusíte ho teda vetrať a obávať sa vzniku plesní. Stačí doviezť nábytok a tešiť sa z nového domu.

Pri odovzdaní dom vám dáme aj príručku: Pokyny pre užívanie a udržiavanie montovaných domov.

Postačí ak si ju raz prečítate, nie je to nič komplikované. Ide skôr o bežné rady, ako využiť výhody modernej drevostavby a jej technické vymoženosti. Nájdete tu mnoho užitočných rád, napríklad ako sa vyklápajú okná pri čistení, ako sa starať o sanitu a batérie, obklady, dlažby, drevené prvky domu ak ich váš dom obsahuje a množstvo ďalších návodov a pokynov.

pozn. Príručka je pre obyvateľov našich domov, preto nás o ňu nežiadajte, ak nemáte od nás dom. Ak máte otázky, napíšte nám. Alebo si pozrite „časté otázky na drevostavby“.

Mohlo by vás ešte zaujať:

null

Výroba domu v hale

presná výroba je základom kvality našich domov

null

Sťahujete sa do 30 dní

ušetríte hneď 3 krát, dom sa naozaj oplatí postaviť rýchlo

null

Montáž domu na stavbe

certifikovaná montáž našimi zamestnancami - dom dokončíme do 30 dní

null

Odovzdanie a kolaudácia

dom odovzdáme hotový, dokončený a pripravený na kolaudovanie

null

30- ročná záruka

staviame viac ako 45-rokov, preto sa za naše domy môžeme zaručiť

null

Zodpovednosť

za dom sme zodpovední aj po odovzdaní, poskytujeme kompletný servis