Materiály drevodomu

Drevo, minerálna vlna a sádrovláknité dosky - všetko zdravé a prírodné materiály
Zodpovedne prehlasujeme, že materiály používané na výrobu konštrukcií našich domov – pre steny, stropy, priečky a ostatné panely, sú zdravotne neškodné a certifikované.

Pojem drevostavba sa spája s prírodným a zdravým bývaním, preto je pre nás samozrejmé, že materiály, ktoré používame, vyhovujú všetkým domácim predpisom, ale aj prísnym zahraničným normám. Ako jedna z mála lokálnych firiem vlastníme už od roku 2007 európsky certifikát zhody ETA na naše stavby.

Kvalitné drevo z našich lesov

Viete, že väčšina dreva, ktoré využívame v konštrukciách našich domov, je z našej produkcie? Ide o dokonale vysušené a certifikované drevo. Sme držiteľom certifikátu PEFC, ktorý potvrdzuje, že drevo použité na výrobu montovaných domov spĺňa parametre trvale udržateľného hospodárenia z lesným porastom.

Drevo si vážime a spracovávame ho s čo najmenším odpadom. Okrem dodržiavania stanovených požiadaviek sa správame zodpovedne a v našich lesoch dobre hospodárime. Ročne vypestujeme a zasadíme takmer 1 milión sadeníc.

Rýmařovské domy - dušu im dali stromy!

Kvalitné drevo a KVH hranoly

Konštrukčné drevo je špeciálne vysušené na obsah vlhkosti 15% a preto je tvarovo a rozmerovo stále, má požadované fyzikálne a technické vlastnosti a je odolné voči napadnutiu škodcov a plesní.

Takto upravené drevo je certifikované a označené číselným kódom. Ten vďaka pravidelnému testovaniu a kontrole zaručuje vhodnosť dreva pre drevostavbu.

Sádrovláknitá doska – fermacell

Sádrovláknitá doska má lepšie vlastnosti ako OSB doska a sádrokartón. Je to pevnejší, zdravší a nehorľavý materiál. Už nemusíte myslieť na to, kde zavesíte kuchynské skrinky, alebo ťažký televízor. Môžete to urobiť bez prípravy a kdekoľvek na stenu.

Fermacell neobsahuje žiadne škodlivé prísady – je biologicky nezávadný. Vyrába sa iba z recyklovaných papierových vláken, sadry a vody. Jeho fyzikálne vlastnosti robia naše domy výnimočnými.

Zateplenie minerálnou vlnou ISOVER

V konštrukciách panelov našich domov využívame výborné tepelnoizolačné vlastnosti kamennej a sklenej (používa sa označenie aj minerálnej) vlny. Na určitý typ konštrukcie je vybraný ten najvodnejší typ – v stenách sú to dosky Isover UNI, v inštalačnej predstene napr. izolačný pás ISOVER Domo zo skleného vlákna a na stropy a strešné panely je to ISOVER Aku.

Spoločnosť ISOVER vyvíja a predáva izolačné materiály v tej najvyššej kvalite už od roku 1936. ISOVER, divízia izolačných materiálov francúzskeho koncernu Saint-Gobain, založeného v roku 1665 vo Francúzsku, je najväčší výrobca tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií s pôsobnosťou a výrobnými závodmi po celom svete.

Ak si zvolíte na vonkajšie zateplenie termofasády minerálnu vlnu, budete mať ekologickú celú konštrukciu domu. Na fasády využívame typ FKD S Thermal od Knauf Insulation.

Certifikovaný a rokmi preverený systém termofasády

Spolupracujeme s lídrami vonkajších fasádnych systémov. Na zateplenie využívame EPS GREYWALL (šedý polystyrén) kvôli jeho vynikajúcim tepelno-izolačným vlastnostiam (λ=0,031 W/m.K). Ako povrchovú úpravu štandardne ponúkame fasádny systém od firmy Baumit.

Termofasádny systém je výhodou, pretože všetky vrstvy sú odskúšané a ideálne na skombinovanie. Nemusíte sa obávať, či na presieťkovanej vrstve chytí penetrovanie a či bude fasádna hmota farebne homogénna a stála.

Tesniace fólie a parobrzdy

Na parotesnosť používame tie najkvalitnejšie fólie a pásky a parozábrany DuPont ®. Okrem prelepovania spojov fóliu v rohoch a spojoch prekrývame a prelepujeme na oboch miestach. Táto drobnosť ako aj ďalšie skúsenosti a precízna práca montáží sú pre vás istotou, že spoje budú tesniť aj po rokoch. A aby ste sa zbytočne neobávali, dáme vám navyše 30-ročnú záruku na konštrukciu domu.

V difúzne otvorených konštrukciách využívame parbrzdné dosky Fermacell Vapor, ktoré vďaka špeciálnemu kašírovaniu znižujú priepustnosť pary natoľko, že nie je potrebné používať ďalšiu vrstvu parozábrany.

Kvalitná strešná krytina KM Beta, Bramac, Ruukki

Strešná krytina ovplyvňuje niele architektonické stvárnenie domu, ale aj trvanlivosť strechy a tým pádom aj životnosť domu. Preto používame tie najkvalitnejšie krytiny.

Ruukki je fínska spoločnosť s 50 ročnou tradíciou. Oceľové strechy Ruukki sú vyrobené z kvalitnej fínskej ocele s vysokou odolnosťou. Oceľové jadro je ošetrené siedmimi vrstvami zabraňujúcimi korózii, alebo inému znehodnoteniu strechy. Na strechu je 30 alebo až 50 ročná záruka (podľa typu, ktorý si vyberiete).

Spoločnosť KM Beta a.s. je najväčším českým výrobcom betónovej strešnej krytiny s viac ako 110 ročnou tradíciou. Pre všetky druhy krytín je samozrejmosťou 30-ročná záruka na kvalitu materiálu a tiež na pevnosť, nenasiakavosť a mrazuvzdornosť.
V ponuke máme aj betónovú krytinu od spoločnosti Bramac, popredného európskeho výrobcu strešnej kyrtiny.

Okná a terasové dvere

V cene domu sú okná zasklené izolačným trojsklom, rám je vyrobený z kvalitných 6-komorových plastových profilov belgickej firmy INOUTIC. Súčiniteľ prestupu tepla zasklenia Ug = 0,8 W/(m².K) a celého okna Uw = 1,0 W/(m².K). V ponuke máme okná aj s celkovým súčiniteľom prestupu tepla Uw = 0,71 W/(m².K) napríklad pre pasívne domy.

Drevené, alebo drevohliníkové okná nám dodáva jeden z najväčších českých výrobcov okien Window holding, čo nám zaručuje nielen veľký rozsah, ale aj kvalitu a spoľahlivosť dodávky okien.

Strešné okná VELUX

Štandardne je dom vybavený strešnými oknami VELUX GGL 3066, ktoré sú zasklené izolačným trojsklom a súčiniteľ prestupu tepla celého strešného okna Uw ≤ 1,0 W/(m².K).

Interiérové dvere a drevené schodisko

Spoločnosť RD Rýmařov vyrába vo svojom stredisku Kasard interiérové dvere a zárubne známého sortimentu (dýhované, lakované, laminované a foliované), ktorý spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky súčasného bývania a interiérového dizajnu.

Aj drevené interiérové schodisko pre poschodové domy vyrábame v halách RD Rýmařov. Vieme tak garantovať ich tvarovú a rozmerovú stálosť – schody vám teda nebudú ani po rokoch používania “vŕzgať”.

Zaujíma vás zloženie stien našich domov?

Certifikáty a potvrdenie kvality našej práce

Kladieme veľký dôraz na ekologickú výstavbu v súlade s trvalo udržateľným spôsobom života. Materiály, z ktorých je vyrobený Váš moderný dom, sú obnoviteľné, ľahko likvidovateľné a zdravotne nezávadné.

Naše moderné domy Vám zabezpečia nielen kvalitné a zdravé bývanie, ale aj zhodnotenie vašej investície a istotu do budúcnosti, pretože ich hodnota v čase neklesá. Certifikáty a značky akosti potvrdzujú Rýmařovským domom dlhú životnosť a viaceré prednosti v porovnaní s klasickou výstavbou.

Kam ďalej?

null

Materiály montovaného domu

Dokonale vysušené drevo, sádrovláknité dosky a izolácia

null

Steny našich domov

Aké typy stien sú v našich drevodomoch?

null

Konštrukcia drevodomu

Steny, priečky, podlahy, stropy a strecha? Čo ešte tvorí dom?

null

Certifikáty

Máme Európsky certifikát. Aké ešte potvrdenia kvality máme?

null

Ekologické a ekonomické

Zdravé montované domy. Myslíte, že stena nášho domu sa môže jesť?

null

Výhody drevostavby

Prečo si postaviť modernú drevostavbu a nie OSB dom?