Z čoho sú naše drevodomy

Moderný "škandinávsky" systém našej drevostavby sa využíva najviac v Nemecku
Moderné domy firmy RD Rýmařov sú postavené na báze ľahkej prefabrikácie dreva.
Nosné prvky tvorí masívna drevená konštrukcia. Opláštená je ekologickými, pevnými a zdraviu nezávadnými sádrovláknitými doskami Fermacell a výplň konštrukcie tvorí izolácia z minerálnej vlny.

Zdravé a prírodné materiály

Certifikovaná konštrukcia nášho domu neobsahuje žiadne škodlivé materiály. Energeticky úsporný systém, ktorý dokonale odoláva požiaru a dobre izoluje zvuk, má navyše veľmi dlhú životnosť. Rovnakú konštrukciu ako na Slovensku ponúkame aj v Rakúsku a Nemecku. V kvalite nerobíme žiadne kompromisy!

Domy sú vyrobené v modernej hale a montované z veľkoplošných panelov, ktorých zloženie je podriadené domácim a prísnym Európskym normám. Pozrite si jednotlivé konštrukcie a zloženie panelov a vrstiev v nich.

Certifikovaná konštrukcia domu

Konštrukcia našich montovaných domov je vytvorená tak, aby dom spĺňal ekologické a ekonomické vlastnosti moderných drevostavieb. Dnes už môžeme konštatovať, že ide o overenú a spoľahlivú konštrukciu montovaného domu, ktorá vykazuje nielen skvelé kvalitatívne a tepelno-izolačné vlastnosti, ale ponúka širokú variabilitu úprav a dispozičných zmien pri zachovaní kvalitatívnych parametrov domu.

drevodom nezhorí

Minimálne 30 minút požaduje norma. Otestovali sme, že náš dom nezhorí ani po hodine intenzívneho požiaru

je pevnejší

Drevo je vhodnejší materiál na stavbu domov, aj keď sa to nezdá. Lepšie odolá zemetraseniu a nepriazni počasia

nie je hlučný

V EÚ certifikovaná konštrukcia zaručuje, že dodržujeme všetky zvukovo-izolačné normy.

je úsporný

Už aj stena STANDARD so súčiniteľom prestupu tepla U=0.148 W/(m2*K) spĺňa prísnu normu a radí dom do triedy A

Certifikované materiály aj výrobné postupy

Maximálna kvalita technologického a montážneho procesu je potvrdená certifikátmi kvality. Takáto technológia je zárukou dlhej životnosti, vysokej kvality, dobrej tepelnej a zvukovej izolácie a spoľahlivých protipožiarnych vlastností. Preto na konštrukciu našich domov dávame až 30-ročnú záruku. Pozrite si jednotlivé certifikáty našich domov.

Zdravé a úsporné bývanie

Žiadne OSB dosky! U nás používame ekologické sadrovláknité dosky. Sadrokartón na stenách? Zabudnite, používame oveľa pevnejší materiál! Studená podlaha? Nie! A hluk v dome? Nemôže byť! Materiály použité na stavbu našich domov sú certifikované – nie sú zdraviu škodlivé a spĺňajú najvyššie kritériá kvality. Z čoho je náš montovaný drevodom?

Fermacell

Čo je to fermacell? Aké sú to dosky? Poznáte pojem sádrovláknitá doska?

Minerálna vlna

Výborná izolácia a úspornosť. Čo ešte je zaujímavé na materiáloch pre montované domy?

Drevená konštrukcia

Aké drevo je vhodné pre drevostavby? Odkiaľ máme drevo my?

Okrem kvalitatívnych parametrov a dlhej životnosti naše montované domy vynikajú aj ekonomickou prevádzkou. Obvodová stena s tak nízkym súčiniteľom prestupu tepla U=0.148 W/(m2*K) (R= 6,76 m2*K/W) udrží v mrazivej zime tepelné straty na minime a zároveň zabezpečí tepelnú pohodu v horúcom lete. Stena domu je štandardne v energetickej triede A.

Viete z čoho sa skladá náš montovaný dom?

Rýmařovské domy sú domy pre viaceré generácie. Zabezpečia vám nielen kvalitné bývanie, ale aj zhodnotenie vašej investície a istotu do budúcnosti, pretože ich hodnota v čase neklesá. Materiály a konštrukčný systém, ktoré používame, odolajú aj náročným poveternostným vplyvom a ochránia vás aj v prípade požiaru, či zemetrasenia. Celý dom je presne vyrobený a precízne zmontovaný našimi zamestnancami. Aby ste si boli istý, potvrdzujeme kvalitu konštrukcie domu 30-ročnou zárukou.

Kam ďalej?

null

Materiály montovaného domu

Dokonale vysušené drevo, sádrovláknité dosky a izolácia

null

Steny našich domov

Aké typy stien sú v našich drevodomoch?

null

Konštrukcia drevodomu

Steny, priečky, podlahy, stropy a strecha? Čo ešte tvorí dom?

null

Certifikáty

Máme Európsky certifikát. Aké ešte potvrdenia kvality máme?

null

Ekologické a ekonomické

Zdravé montované domy. Myslíte, že stena nášho domu sa môže jesť?

null

Výhody drevostavby

Prečo si postaviť modernú drevostavbu a nie OSB dom?