Krok za krokom k vášmu domu

V nasledujúcich krokoch Vás prevedieme stavbou moderného montovaného domu.

Najväčší dôraz treba klásť samozrejme na výber domu a staviteľa, ktorý dom navrhne, vyrobí a postaví. Aby ste mali prehľad čo vás čaká pred týmto rozhodnutím a aké kroky nasledujú potom – spísali sme stavbu domu krok za krokom, tak ako postupujeme my.

1. Skôr ako sa rozhodneme stavať

Vaša predstava o novom dome je dôležitá, ale rovnako dôležité je preveriť na miestnom stavebnom úrade podmienky pre výstavbu a vzhľad rodinného domu na danom pozemku. Tu nájdete aj Zoznam otázok pre stavebný úrad.

2. Vyberáme pozemok

Čo je dôležité pri výbere pozemku. Dobrá lokalita a dostupnosť služieb. Veľkosť, tvar a sklon pozemku. Aké má podložie. Je vhodne orientovaný na svetové strany? Ak Vás napadli iné otázky, poznačte si ich tu a navštívte nás.

3. Vyberáme ideálny dom pre Vašu rodinu

Na čo sa zamerať pri výbere domu poradí naša architektka. Vyberáte stavebnú firmu? Tu nájdete prehľadne spísané prečo si vybrať ModerneDomy.sk. No a najdôležitejšia časť – katalóg montovaných domov

4. Ideálne riešenie pre Váš pozemok

Nechcete katalógový dom? Neviete dom umiestniť na pozemok? Máte úzky pozemok? Veľký dom? Malý dom? Zavadzia sused, stromy? Pomôžeme Vám. Ako? Prečítajte si rady našej architektky

5. Cenové ponuky a dispozičné úpravy domu

Vybrali ste si dom z katalógu, ale chcete zmeniť jeho dispozíciu? Presunúť priečky, zmenšiť, či zväčšiť izby? A koľko to bude stáť? Dohodnite si individuálne úpravy, predbežné vybavenie domu a rozsah služieb – vieme Vám byť nápomocný v celom procese výstavby.
Máte už termín stretnutia s našim architketom? Stačí vyplniť kontaktný formulár a dohodnúť si stretnutie.

6. Financovanie domu

Je pravdou, že montované domy sú postavené oveľa rýchlejšie ako klasické domy. Zvládajú banky takéto tempo? Ako financovať modernú drevostavbu? Rýmařovské domy je možné financovať z vlastných prostriedkov, ale aj prostredníctvom hypotéky, alebo iného úveru. Na čo sa pripraviť?
Máte už termín stretnutia s našim architketom? Stačí vyplniť kontaktný formulár a dohodnúť si stretnutie.

7. Zmluva a objednávka projektovej dokumentácie

Ak už máte všetko pripravené, môžete uzatvoriť Zmluvu o budúcej zmluve s RD Rýmařov. Táto zmluva Vás nezaväzuje k stavbe domu, ale na základe nej Vám pripravíme projekty na Stavebné povolenie a dostávate sa aj do predbežného plánu na realizáciu domu.
Máte pripomienky k zmluve? Kedy dostanete projekty? Máte iné dôležité termíny? Kontaktujte nás a zladíme termíny podľa Vašich požiadaviek.

8. Žiadosť o stavebné povolenie

K projektovej dokumentácii dostanete energetický certifikát domu, požiarne posúdenie, rozsah dodávky vybavenia domu a všetky potrebné dokumenty. Ak máte záujem, radi vám zabezpečíme projekt osadenia domu na pozemok, jeho zameranie priamo na stavbe, projekt pripojenia inžinierskych sietí ako aj projekt spodnej stavby. Doplnením týchto potrebných dokumentov získate kompletný projekt na stavebné povolenie.

9. Konečná špecifikácia a objednávka domu

Konečná špecifikácia domu je úplné a presné odsúhlasenie si vybavenia domu ako napr. dvere, okná, schodisko; výber všetkých materiálov – obklady, dlažby, koberce, farbebnosť povrchových úprav a pod. Tu máte môžnosť urobiť posledné zmeny, avšak len úpravy, ktoré nemajú vplyv na konštrukciu domu. Po konečnom odsúhlasení obdržíte finálnu cenu domu, ktorá bude tvoriť prílohu zmluvy o dielo.

10. Výroba domu, stavba základov a následná montáž domu

Na základe Vašej výzvy príde odborný pracovník spol. RD Rýmařov spolu s našim zástupcom skontrolovať stavenisko. Vyhotovíme Vám spodnú stavbu. Potom už nič nebráni stanoveniu termínu montáže. Preto zahájime prípravu výroby, zabezpečenie všetkých materiálov podľa špecifikácie a Váš dom predpripravíme na montáž v modernej výrobnej hale. Ako sa vyrába Váš dom si pozrite na videách.

11. Odovzdanie domu a záruka

Montáž domu prebehne presne v dohodnutom termíne spolu so všetkými potrebnými prácami podľa rozsahu dodávky. Hrubá stavba trvá 1,5 až 2,5 dňa a dokončenie aj toho najväčšieho domu zvládneme za ďalších 20 dní. Do 30 dní sa môžete nasťahovať do takého domu, aký ste si vopred dohodli a objednali a za vopred dohodnutú cenu. Žiadne nadpráce, dorábky ani zmeny, žiadne stresy, zdržania či úpravy. Celá stavba prebieha úplne bez vášho pričinenia, vy môžete chodiť na kontrolu a tešiť sa z toho, ako rýchlo a jednoducho si staviate dom.

12. Sťahovanie, zariaďovanie a úpravy okolia

Po prevzatí domu môžete požiadať o jeho kolaudáciu. Pri odovzdaní domu dostanete od nás všetky potrebné podklady. Navyše máme pre Vás návod ako užívať váš nový dom. Využite aj ďalšie výhody, ktoré ponúka zastúpenie ModerneDomy.sk – vyhotovenie nábytku na mieru, zľavy napr. na nákup svietidiel, krbových kachlí, či realizáciu chodníkov, terás a okolia domu preverenou firmou.

Chcete aj Vy stavať takto jednoducho a s radosťou?

Kontaktujte nás a my sa o všetko postaráme. Postup si môžete aj stiahnuť vo formáte PDF:

Ak sa chcete niečo k tomuto postupu opýtať, využite prosím tento formulár.
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Just to prove you are a human, please solve the equation: 30 - 2 = ?
Enter the equation result to proceed

Mohlo by vás ešte zaujať:

null

Výroba domu v hale

presná výroba je základom kvality našich domov

null

Sťahujete sa do 30 dní

ušetríte hneď 3 krát, dom sa naozaj oplatí postaviť rýchlo

null

Montáž domu na stavbe

certifikovaná montáž našimi zamestnancami - dom dokončíme do 30 dní

null

Odovzdanie a kolaudácia

dom odovzdáme hotový, dokončený a pripravený na kolaudovanie

null

30- ročná záruka

staviame viac ako 45-rokov, preto sa za naše domy môžeme zaručiť

null

Zodpovednosť

za dom sme zodpovední aj po odovzdaní, poskytujeme kompletný servis