Konštrukcia domu

Neobsahuje žiadne škodlivé materiály, je energeticky veľmi úsporná, dokonale odoláva požiaru, dobre izoluje zvuk a má veľmi dlhú životnosť.

Konštrukcia domu je certifikovaná pre Európsku úniu, to znamená, že rovnakú konštrukciu ako na Slovensku ponúkame aj v Rakúsku, Nemecku a ďalších krajinách Európy.

Väčšinu prvkov domu (steny, priečky, stopy…) tvoria veľkoplošné panely zhotovené vo výrobnej hale s efektívnym využitím modernej mechanizácie. Nosné prvky konštrukcie tvorí masívna drevená smreková konštrukcia vyplnená izoláciou z minerálnej vlny a opláštená veľkoplošnými panelmi fermacell.

V našich domoch nepoužívame „mokré procesy“ a preto nemá z čoho vzniknúť kondenzácia vody – z omietok či betónových podláh. Tým pádom je eliminovaný vlhký nezdravý vzduch a zaniká aj riziko vzniku plesní. Preto sú naše domy nielen ekologické, ale najmä zdravé a trvácne. Pred vlhkosťou a škodlivými procesmi je chránená nielen konštrukcia domu, ale aj obyvatelia domu.

Základom domu sú veľkoplošné panely, ktoré sú vyrábané v našej výrobnej hale. Vyrábame nielen steny, ale aj priečky, stropy a strešné konštrukcie. Pomocou moderných CNC strojov Weinmann vyrobíme presne to, čo bolo naprojektované.

Jednou z najväčších výhod pre našich zákazníkov je veľmi vysoká presnosť stien (tolerancie sú v milimetroch) a tým pádom aj celého domu. Panely sú skompletizované už vo výrobe. Obsahujú všetky potrebné vrstvy ako aj vonkajšie zateplenie, majú osadené okná a prípravu na vnútorné rozvody. Panely sú konštruované na dĺžku obvodovej steny a na výšku jedného podlažia.

Pozrite si aké všetky panely vyrábame v našej hale:

Tento moderný spôsob konštrukcie stien, podláh, stropov a strešných panelov zabezpečuje vysokú presnosť a minimálnu možnú chybovosť pri montáži domu. Realizácia hrubej stavby nám preto trvá iba zopár dní, vnútorné a vonkajšie povrchy sa dokončia na stavbe do 2-3 týždňov a dom na kľúč je dokončený a odovzdaný do 30 dní.

Výhody panelovej konštrukcie

Dobre a umne vyhotovená konštrukcia od skúsenej firmy ochráni váš dom pred poveternostnými vplyvmi nielen pri užívaní domu, ale aj pri samotnej montáži. Panely sa vyrábajú v chránenom prostredí vysoko automatizovanej haly, podľa certifikovaných postupov a kontrolovaného systému kvality. Nielen suchá výroba, ale montáž s vylúčením mokrých procesov potom zákazníkom zabezpečuje zdravú klímu ihneď po nasťahovaní.

Vďaka týmto výhodám má naša panelová konštrukcia dlhú životnosť a jej kvalitu preto potvrdzujeme 30-ročnou zárukou.

Porovnanie panelovej konštrukcie so stĺpikovou, zrubovou, CLT a hrazdenou konštrukciou

Konštrukcie jednotlivých typových domov

Rad SOLO

Drevostavby radu SOLO poskytujú vysoký štandard bývania a dostatok priestoru pre Vaše vlastné dispozičné usporiadanie a architektonický výraz. Sú rovnako vhodné do mestských aj mimo mestských zástavieb.

Štandardný konštrukčný systém vychádza z princípu prízemného domu s obytným podkrovím a hambálkovým krovom. Veľkosť domov je možne zväčšovať v moduloch o veľkosti 600 mm v pozdĺžnom smere tzn. po hrebeni strechy. Ponuka domov je v dvoch typových šírkach štítovej steny.

Domy tohoto typu je možné realizovať v ľavom aj v pravom vyhotovení.

Rez montovaným drevodomom
Rez montovaným drevodomom

Rad NOVA

Drevostavby radu NOVA zlučujú požiadavky na priestranné a komfortné bývanie s úmernými nákladmi na obstaranie a vybavenie.

Hlavným znakom konštrukčného systému je zvýšená obvodová stena na poschodí (výhodou takéhoto riešenia je potom pôdorysná plocha podkrovia rovnaká ako na prízemí), konštrukcia krovu je väznicovej sústavy. Medzi hlavné prednosti patrí vysoká variabilita dispozičného riešenia, značná voľnosť v umiestnení schodiska a možnosť rozširovania domu v moduloch 600 mm v pozdĺžnom smere hrebeňa strechy.

Domy tohoto typu je možné realizovať v ľavom aj pravom vyhotovení.

Rad BUNGALOVY

Drevostavby radu BUNGALOVY sú riešené ako prízemné domy s neobytným podkrovným priestorom. Vytvárajú prirodzenú kľudovú zónu a bezbariérové riešenie vnútorného priestoru.

Veľkosť domov je možne zväčšovať v moduloch o veľkosti 600 mm v pozdĺžnom smere tzn. po hrebeni strechy. Konštrukcia hambálkového krovu ponúka vysokú variabilitu dispozičného riešenia podľa predstáv zákazníka. Pôdorysy majú tvar obdĺžnika alebo písmena L.

Drevostavby tohoto typu je možné realizovať v ľavom aj pravom vyhotovení.

Rez montovaným drevodomom
Rez montovaným drevodomom

Rad KUBIS

Domy radu KUBIS sú riešené ako dvojpodlažné domy s pultovou alebo sedlovou strechou s malým sklonom. Je tu zúročená snaha o maximálnu funkčnosť, čistotu jednoduchých línií a osobitý štýl. Podkrovie nie je zmenšené o zošikmenie strechy, preto má rovnako plnohodnotnú obytnú plochu ako prízemie.

Konštrukčný systém sa radí medzi novodobý, pretože konštrukciu strechy tvoria panely. Dispozícia je otvorená, moderne riešená s veľkým ohľadom na funkčnosť a využiteľnosť obytného priestoru. Svetlé výšky na poschodí a stropy kopírujúce tvar strechy umožňujú plnohodnotné využitie podkrovia a dodávajú domu netradičný vzhľad. Projekty domov radu Kubis sa vyznačujú menšou šírkou, preto sú vhodné aj na úzke pozemky.

Domy tohoto typu je možné realizovať v ľavom aj pravom vyhotovení.

Máte záujem stavať montovaný dom a rozhodujete sa akú konštrukciu použiť?

Prečo je konštrukcia našich domov lepšia?

moderný drevodom nezhorí

Minimálne 30 minút požaduje norma. Otestovali sme, že dom vám nezhorí ani po hodine intenzívneho požiaru

je pevnejší ako murovaný

Drevo je vhodnejší materiál na stavbu domov, aj keď sa to nezdá. Lepšie odolá zemetraseniu a je oveľa pružnejšie a trvácnejšie pri nepriazni počasia

format_indent_increase

montovaný dom je presnejší

Milimetrové tolerancie vo výrobe a precízna montáž zaručujú takmer dokonalú rovnosť stien a podláh. Obklady, dlažby a podlahové krytiny budú rovné a pravouhlé. Dom minimálne sadá, nepracuje a nepraská.

oveľa lepšie izoluje

Naša stena má porovnateľné parametre ako tehlová pri polovičnej hrúbke. Ušetríte tak buď na materiáloch, alebo získate väčšiu rozlohu v interiéri.

Kam ďalej?

null

Materiály montovaného domu

Dokonale vysušené drevo, sádrovláknité dosky a izolácia

null

Steny našich domov

Aké typy stien sú v našich drevodomoch?

null

Konštrukcia drevodomu

Steny, priečky, podlahy, stropy a strecha? Čo ešte tvorí dom?

null

Certifikáty

Máme Európsky certifikát. Aké ešte potvrdenia kvality máme?

null

Ekologické a ekonomické

Zdravé montované domy. Myslíte, že stena nášho domu sa môže jesť?

null

Výhody drevostavby

Prečo si postaviť modernú drevostavbu a nie OSB dom?