Zodpovedná a spoľahlivá firma RD Rýmařov

Zodpovednosť za dom

Kto iný by mal zodpovedať za dom, ak nie firma ktorá ho postaví? Naše domy poznáme do najmenšieho detailu. Vieme ako sme vyrobili každý trám, vieme ako a kto dom zmontoval, kedy to bolo a aké materiály sa v tej dobe používali.
Máme archivované všetky projekty a informácie o našich domoch od začiatku ich výroby a výstavby. Už je ich viac ako 23.000!

Dom odovzdávame po ukončení montáže. Pri odovzdaní dostanete aj príručku: Ako užívať montovaný dom a ďalšie rady od našich kolegov. Na dom dostávate 30-ročnú záruku, ale samozrejmosťou je pre nás aj pozáručný servis a rekonštrukcie po 20-30-40 rokoch. Pri výbere dodávateľa Vášho domu porovnávajte a zvažujte. Kto iný vám ešte môže poskytnúť takúto starostlivosť, dokonca aj po 30 rokoch?

Zodpovednosť za to, čo robíme

Ekologické materiály a nízka uhlíková stopa

Naše drevodomy sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Ich celková uhlíková stopa je zanedbateľná, pri výrobe ho vzniká minimum a drevo na svoj rast spotrebuje väčšie množstvo škodlivého CO2 ako ho spotrebuje pri svojej likvidácii a navyše pri raste vytvára kyslík.

Certifikát PEFC

Drevo v našich domoch má označenie PEFC (Pan European Forest Certification Council) je to certifikát C-o-C a prehlásenie o zhode ktoré garantujú, že drevo a výrobky z neho ktoré používame má spoľahlivú a dôveryhodnú informáciu o jeho pôvode. Dôkaz, že pochádza zo zdrojov obhospodárovávaných trvalo udržateľným spôsobom, nepochádza z nelegálnej ťažby, nie je zaťažené žiadnými právnymi bremenami a bolo vyťažené výhradne na našom území (píla KATR je v ČR) podľa platných právnych predpisov.

Starostlivosť o les

Okrem dodržiavania stanovených požiadaviek PEFC sa snažíme správať zodpovedne a v našich lesoch dobre hospodáriť. Ročne vypestujeme a zasadíme takmer 1 milión sadeníc. Aby aj za 100 rokov mohli stromy dať našim domom dušu. Strom nám najskôr slúži počas celého života – svojim rastom produkuje kyslík a zachytáva škodlivý Co2 v ovzduší. Preto si ho vážime a dobre sa o les staráme. Aj ťažba prebieha tak, aby sa územiu neuškodilo – kde by les poškodili stroje, ťažíme ručne s pomocou koní. Odjakživa sme spojení s jesenickou prírodou, srdcom aj prácou.

Ekológia

U nás v Rýmařove využívame všetku surovinu bezo zvyšku. Záleží nám na prostredí kde žijeme a preto okrem trvalo udržateľného hospodárenia v lesoch aj minimalizujeme odpad ktorý vzniká pri výrobe. Ako? Zhruba 110 ročný strom putuje do píly KATR. Tu nielen režeme a sušíme konštrukčné drevo pre naše domy (23% pre výrobu), ale využijeme naozaj každú triesku: 10% je kôra na výrobu substrátov, 20% slúži na výrobu textilných vláken, z 20% sa vyrobí papier, 17% využijeme na vykurovanie a z 10% – pilín, sa stanú OSB dosky.

Mohlo by vás ešte zaujať:

null

Výroba domu v hale

presná výroba je základom kvality našich domov

null

Sťahujete sa do 30 dní

ušetríte hneď 3 krát, dom sa naozaj oplatí postaviť rýchlo

null

Montáž domu na stavbe

certifikovaná montáž našimi zamestnancami - dom dokončíme do 30 dní

null

Odovzdanie a kolaudácia

dom odovzdáme hotový, dokončený a pripravený na kolaudovanie

null

30- ročná záruka

staviame viac ako 45-rokov, preto sa za naše domy môžeme zaručiť

null

Zodpovednosť

za dom sme zodpovední aj po odovzdaní, poskytujeme kompletný servis