Návrh domu na mieru

od architekta

Návrh domu na mieru zohľadní nielen vaše predstavy a požiadavky na dom, ale architekt vám správnym usporiadaním a veľkosťou izieb, orientáciou na svetové strany a optimalizáciou domu v konečnom dôsledku usporí viac peňazí, ako za tento návrh zaplatíte.

Navrhnúť moderný dom pre nás znamená získať výhody pozemku a zabezpečiť v dome dostatok prirodzeného svetla a priestoru. Využiť moderné technológie a zdravé materiály, tak aby dom vyžadoval minimálnu údržbu, mal čo najnižšiu spotrebu energií a slúžil vašim potrebám, nie vy domu.

Navrhnúť dom pre mňa znamená napríklad vymyslieť kadiaľ budete denne vchádzať, kde si uložíte veci, kde budete s rodinou stolovať, či tráviť spoločné chvíle a odkiaľ uvidíte vašu záhradu a pekne upravené okolie domu. Ing.arch.Vechterová

Ako vzniká návrh domu na mieru?

null

Koncept a architektonická štúdia

null

Energetická optimalizácia

null

Výber stavebného systému

null

Projekt na stavebné konanie

null

Vybavenie domu podľa želania klienta

null

Realizačný projekt a stavba domu

Architektonická štúdia

Navrhujeme presvetlené, praktické, trvácne a zdravé drevodomy, v ktorých sa dobre žije. Na návrhu a projektoch pracujú okrem architekta ďalší odborníci. Architekt je nositeľom hlavnej myšlienky domu, architektonickej štúdie, navrhne aj výsledný dizajn a detaily, ktoré majú vplyv na dokonalý výsledok. Štúdia obsahuje potrebné pôdorysy, pohľady, rez a základný 3D model domu. Všetky postačujúce podklady pre ďalšie projektovanie, resp. dodávateľa drevostavieb, aby vám mohol vypracovať ponuku na stavbu vášho domu.

Prečo nám klienti dôverujú?

Sme tím architektov a odborníkov na stavby domov z dreva. Na Slovensku sme za viac ako 10 rokov navrhli a postavili takmer 200 domov.

Koncept spoluvytvárame spolu s klientom. Dôležité sú vstupné údaje, ako orientácia pozemku na svetové strany, jeho veľkosť a pod. potom vaše potreby – veľkosť a počet izieb, podlažia a pod a možnosti – koľko chcete do domu investovať. Po predbežnom odsúhlasení prvotnej idei – konceptu domu, nasleduje kreslenie.

Naša architektonická štúdia obsahuje potrebné pôdorysy, pohľady, rez a základný 3D model domu. Všetky postačujúce podklady pre ďalšie projektovanie, resp. dodávateľa drevostavieb, aby vám mohol vypracovať ponuku na stavbu vášho domu. Pozrite si priaznivé ceny za návrhu domu na mieru.

Na obrázkoch postupne vidíte skice a koncept domu, návrhy po diskusii s klientom, zmeny, nové návrhy a napokon štúdia moderného domu

Optimalizácia domu

Pri optimalizácii návrhu zohľadňujeme možnosti lokality, pre možné tepelné zisky v zime a zatienenie v lete a čo najprirodzenejšie fungovanie v dome. Cieľom nie je prepchať dom technológiami, ale využiť čo daná lokalita ponúka a zohľadniť vaše potreby a nároky. Moderný názov tohoto prístupu je aj Baubiológia, ale pre nás sú to princípy, ako vytvoriť zdravé bývanie, kde sa budete cítiť dobre.

Po zladení sa a návrhu štúdie potom architekt pracuje s odborníkmi na energetické posúdenie domu, vykurovanie, vetranie, chladenie, elektro či inteligenciu. Spolu s profesistami pripraví projektovú dokumentáciu na stavebné konanie a statikom, či projektantom spodnej stavby, zakladania a pod. aj realizačný projekt domu. 

Podľa zadania bola prvá orientácia domu podľa požiadavky klienta – výhľad na hory. Naša architektka navrhla dom otvoriť a maximálizovať tak zisk slnečného svetla a výhľad. Táto orientácia prinesie v budúcnosti výraznú úsporu vyhrievania vody v bazéne.

Výber materiálov pre stavbu

Sme špecialisti na montované domy na báze dreva – drevodomy, či drevostavby a našimi partnermi sú odborníci z RD Rýmařov, ktorí majú už 50-ročné skúsenosti so stavbou drevodomov. Naši architekti pravidelne navštevujú výrobnú halu a vedia ako sa vyrába dom, ktorý navrhnú. Sú prítomní aj pri montáži = stavbe domu ktorý navrhujú. Prirodzenou vlastnosťou našich ľudí je celoživotný profesný rast a individuálne, alebo odborné vzdelávanie aby poznali trendy v stavebníctve a nové materiály.

Ich obrovskou výhodou pre vás, sú však osobné a praktické skúsenosti z množstva stavieb – náš partner stavia do 500 domov ročne a priamo naši architekti takmer 30 domov ročne. Navštevujeme zaujímavé a netradičné stavby, ale aj klasické rodinné domy. Každá stavba a osobná skúsenosť z nej je neprenositeľná. Veríme, že tento prínos a našu výhodu oceníte, keď nami navrhnutý dom postavíte a budete ho užívať. 

Návšteva výroby s klientom, kontrola vyhotovenia plochej strechy na module, návšteva vo výrobe, kontrola krovu a priestoru na montáži.

Navrhnúť a potom vyrobiť dokážeme takmer akýkoľvek dom, ale poznanie výroby nám umožňuje navrhnúť dom ekonomicky – s ohľadom na klientov rozpočet.

Projekt na stavebné konanie

Je samozrejmé, že projekt od nás, obsahuje všetko potrebné, čo vyžaduje stavebný úrad. Máme overený postup, súčasťou ktorého je aj komunikácia so stavebným úradom. Preto nám prechádzajú takmer všetky podané projekty na prvý krát. V prípade, že vám úradník z nejakého dôvodu vráti časť projektu, prepracujeme ju v súlade s jeho požiadavkami. Ak je potrebné čokoľvek doplniť, snažíme sa to obstarať v čo najkratšom čase. 

Máme pozitívne skúsenosti aj s úradmi, ktoré majú “zlú” povesť a “strašne dlho im to trvá”. Komunikácia a dodanie želaných podkladov často všetko vyriešia. Poradíme vám ako postupovať aj v prípade problémov a “nezmyselných” požiadaviek.

Pri vypracovaní projektu postupujeme podľa požiadaviek stavebného úradu, ktoré potrebujeme poznať pred začatím prác. To nám všetkým usporí mnoho času, opráv a napokon aj peňazí. Komunikáciu s úradom dokážete s našou pomocou zvládnuť aj sami a ušetriť tak “za vybavenie stavebného povolenia”. Ak pre časovú zaneprázdnenosť preferujete vybavenie prostredníctvom inžinieringu, zabezpečíme Vám ho a projekt vypracujeme s jeho pomocou. 

Zariadenie a vybavenie domu

Pri návrhu konceptu a kreslení štúdie domu navrhujeme aj polohu zariaďovacích predmetov a nábytku. Po odovzdaní projektu na stavebné konanie získate čas venovať sa tejto opomínanej časti, ktorú iní riešia za pochodu na stavbe. 

Najčastejšia výhovorka stavebníkov je, že si aj tak priestory nevedia predstaviť. Je to chybou architekta, ktorý navrhuje dom, ak nedokáže klientovi vykresliť predstavu o budúcom využívaní jednotlivých priestorov v dome. Áno, trvá to nejaký čas, ale je vhodnejšie venovať pár dní návrhu, ako potom roky žiť v niečom, čo vás neuspokojuje a stálo to nemalé peniaze. 

Návrh domu na mieru, je najmä o jeho budúcom užívaní a praktickom využití priestoru, ktorý dom ponúka. Či už na relax, domáce práce, šport, alebo spoločné aktivity. Veď dom vám má byť útočiskom, oddychovou zónou kde načerpáte silu do ďalšieho dňa, miestom na strávenie chvíľ s rodinou, ale aj pre pasívny či aktívny oddych.

S týmto všetkým vám vieme pomôcť a na základe množstva realizácií aj poradiť.

Ukážky z našich návrhov interiéru.

Realizačný projekt

Realizačné projekty vyhotovuje priamo náš partner pre výrobu a na stavbu montovaného drevodomu ich nepotrebujete kupovať. Sú v cene domu. Okrem toho máme vytvorený kontrolný proces, ktorý funguje lepšie ako opravy a úpravy realizačných projektov a je zrozumiteľný pre vás – klientov.

V prípade výberu iného dodávateľa vám zabezpečíme nami overeného a vyskúšaného projektanta pre realizačný projekt podľa vami vybranej technológie. 

Venujeme sa aj návrhom interiérov, preto vám naša dizajnérka môže navrhnúť interiér a nemusíte tak robiť zmeny počas stavby, ako 90% ostatných staviteľov.

Stavba základov a domu

Realizáciu montovaného domu s dôverou zveríme do rúk našim partnerom. Sú nimi skúsení pracovníci z dlhoročnu praxou, ktorí disponujú nielen vlastnou výrobou domov, ale ich aj montujú a poskytujú na domy bezpečnú – 30-ročnú záruku. Sme vlastníkom značky kvality drevostavieb na Slovensku a certifikáciu požadujeme aj od našich partnerov. Preto sme vybrali takých, ktorí majú CE (ETAG007)- európsky certifikát výroby a montáže drevostavieb, alebo minimálne certifikáty pre zhotovenie drevostavieb platné v danej krajine stavby – Rakúsko, Nemecko.

Základové dosky tiež staviame v réžii skúsených partnerov – rokmi overených a potvredných aj dodávateľmi vrchnej stavby. Je totiž dôležité, či staviate dom na presnú, rovnú a dobre prirpavenú základovú dosku, alebo bojujete s nedostatkami hneď od začiatku 🙁 

V prípade, že sa rozhodnete stavať murovaný dom, zabezpečíme vám komunikáciu so spoľahlivým a nami prevereným dodávateľom murovaných stavieb, prípadne stavebný dozor. 

Naše stavby navštevujeme pravidelne. Každá ďalšia stavba umožňuje architektovi získavať nové skúsenosti a byť o krok pred konkurenciou.
Kontrola presnosti základovej dosky, kontrola ukončenia strechy bytovky vo Viedni, diskusia pred montážou krovu a kontrola prípravy pre ext.žalúzie.

Máte záujem o návrh domu na mieru? 

Napíšte nám a my zorganizujeme stretnutie. U nás, alebo online. Poradíme, pomôžeme.

  Naše architektky na návšteve po roku bývania v dome, ktorý sme navrhli a zabezpečili aj jeho výstavbu (foto rozmazane zámerne, kontakt na klienta v prípade  záujmu dodáme).

  Prečo zveriť návrh domu na mieru našim architektom?

  euro_symbol

  Máme priaznivé ceny

  Vieme vám aj nám ušetriť čas a náklady – preto máme super cenu za návrh domu na mieru. Náš systém práce a skúsenosti minimalizujú prerábky a opravy. Množstvo návrhov a realizácií nám pomáha zorientovať vás. A navyše, ak dom zrealizujete s nami, získate 50% zľavu na štúdiu

  screen_rotation

  Poradenstvo pri optimalizácii domu

  Poradenstvo pri výbere vhodného domu pre vašu rodinu, optimalizácie s ohľadom na zdravé bývanie, nízke náklady na prevádzku a pomoc pri návrhu interiéru a exteriéru domu. Naše referencie nájdete tu.

  mode_edit

  Projektová dokumentácia v cene domu

  Projekt domu na stavebné povolenie máme v cene domu, takže ušetríte ďalšie 3-4tis. EUR. Zaplatíte iba za štúdiu a prípadné vypracovanie doplnkových projektov netýkajúcich sa domu – IS (prípojky) a prípadne špeciálne požiadavky zo strany stavebného úradu.

  tag_faces

  Viac ako 50-ročné skúsenosti s výstavbou

  Navrhujeme “realizovateľné” domy – poznáme možnosti konštrukcie, materiálov či výstavby a preto klienti neplatia za zbytočne zložité, či nákladné riešenia konštrukcie. Sme v kontakte s tímom odborníkov na drevostavby, energetiku, vykurovanie, vetranie, inteligenciu a ďalšie technológie moderných domov.

  Navrhujeme trvácne a zdravé domy

  Certifikované materiály, presná výroba v hale a precízna montáž sú zárukou kvality domu, ktorú potvrdzujeme 30-ročnou zárukou.  Dlhá životnosť a nízke náklady na údržbu a prevádzku domu oceníte po rokoch bývania.

  vertical_align_bottom

  Praktické skúsenosti a pomoc pri výstavbe

  Návštevy výroby, stavby domu ale aj klientov po roku bývania nám dali množstvo praktických informácií a poznatkov, s ktorými sa radi podelíme – táto diskusia vám uľahčí rozhodovanie o návrhu a napokon aj užívanie domu. Dom na mieru od architekta sa oplatí.