Drevostavba s garážou v cene

Túto drevostavbu s garážou v cene staviame pravidelne už viac ako 6 rokov. Odkedy sme rodinný dom Nova 101 predstavili klientom, je oň záujem. Jeho výhodou okrem garáže v cene domu je aj veľká obývačka s jedálňou a priľahlou kuchyňou, pracovňa/izba na prízemí a dostatočne veľké izby na poschodí. A to nie je všetko – dom je možné postaviť aj na menšom a relatívne úzkom pozemku.

Nova 101 – drevostavba s garážou v cene!

V lete 2020 sme dokončili jeden, koncom roka druhý dom Nova 101 v Rakúsku a hneď v polovici januára staviame ďalší. Prečo? Ak staviate v meste – na menšom pozemku, alebo v stiesnenejších pomeroch, tak si môžete dovoliť aj takýto veľký dom. Zastavaná plocha drevostavby Nova 101 je len 101 m2 a preto je vhodný aj na menšie (4á) pozemky. No a garáž nemusí mať okná, takže pod dohode so susedom dokážete tento relatívne veľký dom postaviť aj na úzkom pozemku. Šírka domu je 10,6m s garážou, bez garáže len 7,2m.  Ak vám to stavebný predpis a dizajnové cítenie dovoľuje, dom ponúkame aj s rovnou strechou. Získate tak v podkroví plnú výšku na celej ploche izieb a dom sa opticky ešte zväčší.

Ale poďme k domu v Perneku. Na prvý pohľad sa od ponúkaného katalógového domu nelíši, ale pozornejšiemu pohľadu neunikne predĺžená strecha, ktorá kryje veľký drevený balkón. Majitelia využili súkromie a blízkosť potoka, ktoré im pozemok na tejto strane ponúka. Druhou zmenou je rozšírenie garáže o 1m tak, aby sa okrem auta zmestili dnu po šírke aj bicykle a regále.

Orientácia domu je do oboch pokojných strán záhrady – čo je zároveň na juhozápad. Na poschodí sú vikiere, pod ktorými nie je šikmý strop. Izby pôsobia ešte vzdušnejšie. Správnym umiestnením a orientáciou na pozemku sme dosiahli súkromie, kľudovú zónu a dostatok miesta pre celú rodinu aj v exteriéri. Veríme, že aj táto drevostavba s garážou v cene bude dlho a bezproblémovo slúžiť jej majiteľom tak, ako jej kolegyne 😉

Pohľady na dom odhaľujú predĺženú strechu a pod ňou balkón a zozadu veľké okná so vstupom do záhrady.

Pohľad na dom od suseda, priestor za garážou bude do budúcna zastrešený prístreškom, či altánkom.

Krov sa dokončuje, krytina už čaká na vykládku.

pohľad z chodby do kuchyne a vzadu obývačka a jedáleň.

Základ vikieru stojí, teraz bočné steny.

Letiace drevo sú laty a kontralaty strechy nad garážou.

Staviame aj v zime

Začali sme 11. januára a už 12.januára robíme strechu – viď naše fotografie z druhého dňa stavby tesne popoludní. Na tretí deň pokrývači dokončia kov, položia krytinu a zvonku bude dom – takmer hotový – čakať na finalizáciu farby na fasáde. Tú budeme robiť až keď sa oteplí.

Naši klienti už systém výstavby poznajú a nemajú preto obavy zo stavby v zime. Nebyť toho, že chlapom sa nemontuje veľmi príjemne keď mrzne, povieme, že je to lepšie ako na jar a na jeseň, pretože menej prší a dom stačí zakrývať plachtou proti dažďu iba na noc.

Tak želáme našim montážnikom nech sa oteplí, ale nech nech neprší, aj keď od zajtra už robia vnútri a bude im to jedno 🙂

Balkón má zatiaľ stĺpy a „odpočíva“ na zemi. Onedlho bude príjemným miestom na rannú kávičku pod stromami pri potoku 😉 

Dom je dodávkou takmer na kľúč, teda od projektovej dokumentácie na stavebné povolenie, cez stavbu základovej dosky až po finalizáciu interiéru, okrem vchodových dverí – tie si majitelia objednali od rodinného známeho.

Dom je už dokončený a odovzdaný a takto vyzerá o pár mesiacov neskôr.

Originálna kuchyňa v dome Nova 101 v Perneku.

Chodba 

Balkón ako výrazný doplnok domu.

Strecha nad balkónom.

Detail balkóna z dreva.

Montovaný dom - drevodom - Nova 101

Drevodom s garážou a home office

Montovaný dom - drevodom - Nova 101

Nova 101 s otvoreným prízemím v Rakúsku

Montovaný rodinný dom Nova 101, tehlový obklad

Montovaný dom Nova 101 s prístreškom pre auto – realizácia

Nova 101 - dom na kľúč, garáž v cene

Montovaný dom Nova 101, Kláštor pod Znievom – realizácia

Montovaný dom Nova 101 – montáž domu z výšky

Stavba montovaného domu Nova 101 – časozber