Inteligentný drevodom Kubis 88

Predstavujeme vám ekologický a ekonomický drevodom Kubis 88 s moderným a inteligentným systémom pre pohodlné ovládanie domácnosti.

Flexibilná dispozícia a moderný dizajn

Budúci majitelia mali svoju predstavu o interiérovom a exteriérovom dizajne a my sme im ju chceli splniť. Architektka sa pustila do úprav na mieru a prerobila pôvodnú dispozíciu domu tak, aby naplnila požiadavky klientov. Preto sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o iný dom. Po bližšom preskúmaní však zistíte, že rozmer a konštrukcia zostali zachované a hrali sme sa iba s dispozíciou.

Zmeny sa dotkli prízemia, ale aj poschodia. Na prízemí sme získali extra spálňu vďaka zmenšeniu obývacej izby, ktorú sme nechali prepojenú s jedálňou a kuchyňou. Tým sa nám podarilo vytvoriť moderný a otvorený priestor. Zväčšili sme aj technickú miestnosť a kúpeľňu doplnili o sprchový kút. Na poschodí úpravou dispozície vznikla veľká spálňa a dve detské izby.

Montovaný drevodom Kubis 88

Pôdorys domu Kubis 88 v zmenenej dispozícii.
Zastavaná plocha: 88 m2, rozmery domu: 7,71m * 11,64m, úžitková plocha: 150 m2

Montovaný drevodom Kubis 88

Pohľady drevodom Kubis 88

Montovaný drevodom Kubis 88

Moderná jedáleň

Inteligentné technológie pre jednoduchší život

Drevodom Kubis 88 sme odovzdali aj s inteligentným systémom SyncoTM living, ktorý slúži na nezávislé riadenie teploty v jednotlivých miestnostiach. Okrem kúrenia a ohrevu teplej vody ním možno ovládať osvetlenie, rolety a žalúzie. Systém je založený na bezdrôtovej komunikácii. Aplikácie systému si môžete prispôsobiť podľa vašej aktuálnej potreby.

V dome nechýba ani moderná rekuperácia Atrea Duplex 300 EASY, ktorá sa postará o výmenu vzduchu, zachovanie zdravého prostredia a o úsporu energií.

Montovaný drevodom Kubis 88

Obývacia izba prepojená s kuchyňou

Ako prebieha stavba drevodomu?

Novovzniknutá lokalita pre výstavbu domov bola finálne developerom upravená navážkou zeminy. Preto sme ešte pred stavbou urobili prieskum únosnosti. Výsledok bol dobrý, v hĺbke základu bol už terén dostatočne únosný a preto sme mohli zahájiť stavbu.

Pri začatí stavby bol na základovej doske a v jej okolí mierny snehový poprašok, avšak po jeho očistení sme už o 7 hod. ráno kládli prvé panely. Dopoludnia bolo hotové prízemie a do večera položené stropy a steny druhého podlažia.

Ďalší deň sme dokončili stropy, poschodie a strechu. Následujúce dni strechári kládli strešnú krytinu a my sme už pracovali v interiéri.

Napriek veľkosti stavby a zložitej inteligentnej inštalácii a vzduchotechnike sme stihli dokončiť dom za 24 dní.

 

Montovaný drevodom Kubis 88

Príprava základov

Montovaný drevodom Kubis 88

Montovanie prvých stien

Montovaný drevodom Kubis 88

Priebeh stavby prízemia

KONŠTRUKCIE DOMU:
skladba steny STANDARD v energetickej triede A so súčiniteľom prestupu tepla U =0,148 W/m2*K
strešná konštrukcia STANDARD so súčiniteľom prestupu tepla U =0,17 W/m2*K s fínskou plechovou krytinou Ruukki

Pozrite si ďalšie prevedenia domu Kubis

VYBAVENIE DOMU:
Rekuperácia Atrea Duplex 300 EASY
Elektrické vykurovanie – na prízemí a poschodí elektr. podlahové fólie Fenix
Inteligentné riadenie vykurovania, svietidiel a závlahy TapHome
Alternatívny zdroj tepla: krbové kachle Romotop pre nízkoenergetické domy napojené na nerezový exteriérový komín Schiedel

Montovaný drevodom Kubis 88
Montovaný drevodom Kubis 88

Drevodom Kubis 88

Chcete sa dozvedieť viac?