Kubis 77 v energetickej triede A1

Typ domu Kubis 77 sa vyznačuje priestranným prízemím s veľkorysou obývačkou a jedálňou. Dom sme podľa požiadaviek a potrieb upravovali pre päťčlennú rodinu. Podmienkou bolo mať izbu aj na prízemí a tú sme získali odčlenením z obývačky.

Priestranný poschodový drevodom

Osadenie na pozemok je riešené tak, aby sme zabezpečili čo najlepšie presvetlenie izby a obytnej miestnosti, kde rodina trávi najviac spoločného času. Terasa je plánovaná popri celej juhozápadnej strane a priamy východ von si môže rodina vychutnať nielen z jedálne, ale aj zo spálne na prízemí. Na severnej strane je umiestnený vchod do domu, kúpeľňa, technická miestnosť, šatník a kuchyňa, ktorá tak má kontakt s ulicou. Kuchyňa nie je spojená so spoločenskou časťou, ale je oddelená, a naviac má aj vlastný vchod.

Na poschodí sa nachádzajú tri priestranné izby, kúpeľňa, samostatné WC a menší šatník, ktorý je prístupný pre všetkých z chodby.

Pôdorys montovaný drevodom Kubis 77

Pôdorys montovaného domu Kubis 77 – po individuálnej úprave podľa požiadaviek klienta. Katalógový projekt domu nájdete tu

Dom plný moderných technológií

Drevodom je vybavený mnohými modernými technológiami. Kvalitná konštrukcia s výbornými tepelnotechnickými parametrami nám dovoľuje zaradiť dom do ultra nízkoenergetickej triedy A1 a dom tak nemá ďaleko od pasívneho domu.

Vykurovanie v dome zabezpečuje tepelné čerpadlo Daikin, ktoré sa zároveň stará o ohrev teplej vody. Dom je tiež vybavený riadeným vetraním, rekuperáciou tepla. V zime môžu majitelia na dokurovanie použiť aj krbové kachle napojené na komín Schiedel.

V lete drevostavbu pred prehrievaním ochránia vonkajšie žalúzie Isotra, umiestnené na veľkých oknách na prízemí, na juhozápadnej strane. Na poschodí tento účel splní vhodný presah strechy. Príjemnú teplotu v letných horúčavách zabezpečí aj splitová klimatizácia Daikin s dvomi vnútornými jednotkami. Jedna bude osadená v hlavnom spoločenskom priestore obývačky a jedálne a druhá na poschodí v centrálnej chodbe.

Montovaný drevodom Kubis 77

Daikin – tepelné čerpadlo, fotka vznikla počas montáže, aby ste videli “čo je vnútri”, inak je elektrorozvádzač (vľavo) aj tepelné čerpadlo zakryté originál krytom a vyzerá ako stredne veľká chladnička

Montovaný drevodom Kubis 77

Rekuperácia Altrea Duplex 300 EASY, osadená jednotka v otovrenom strope. Po dokončení vidno iba rám krytu.

Montovaný drevodom Kubis 77

Tepelné čerpadlo Daikin – vonkajšia jednotka a jednotka klimatizácie Daikin

Ako staviame dom?

RD Rymařov už viac ako 40 rokov vyvíja technológiu výroby montovaných domov.  Steny našich domov sú chránené prírodnými a nehorľavými fermacelovými panelmi. Vnútri je izolácia z minerálnej vlny a drevená nosná konštrukcia.

Vďaka profesionálnemu prístupu a kvalitnému tímu ľudí máte možnosť nasťahovať sa do nového domu do 30 dní. Ušetríte tak veľa času, stresu a financií.

Montovaný drevodom Kubis 77

Kubis 77 – zateplovanie

Montovaný drevodom Kubis 77

Kubis 77 – podkrovie

KONŠTRUKCIE DOMU:

skladba steny STANDARD v energetickej triede A so súčiniteľom prestupu tepla U =0,148 W/m2*K
strešná konštrukcia so súčiniteľom prestupu tepla U =0,15 W/m2*K s betónovou krytinou KM Beta     
okná Deceuniq PRESTIGE so súčiniteľom prestupu tepla Ug=0,5 W/m2*K

Zastavaná plocha: 77,32 m2
Rozmery domu: 9,244 x 8,364 m
Úžitková plocha: 61,89 m2

Pozrite si ďalšie domy Kubis

Montovaný drevodom Kubis 77
Montovaný drevodom Kubis 77
Montovaný drevodom Kubis 77

VYBAVENIE DOMU:

rekuperácia Atrea Duplex 300 EASY 
vykurovanie vodné – na prízemí podlahové, na poschodí radiátory

VYBAVENIE DOMU:

zdroj tepla – tepelné čerpadlo Daikin Altherma 6kW so zásobníkom TUV 260l
alternatívny zdroj tepla – piecka pre nízkoenergetické domy napojená na komín Schiedel Absolut Parat

Dvojposchodový montovaný drevodom Kubis 77
Dvojposchodový montovaný drevodom Kubis 77

Chcete vedieť cenu tohto domu?

Alebo Vás zaujímajú ceny jednotlivých vybavení a aká výbava je v cene domu?

Menu