Montovaný dom Largo 147

Podľa slov majiteľa je Largo 147 stvárnením ideálneho domu. Osloví najmä vďaka dobre riešeniej vnútornej dispozícií a tiež veľmi vkusným stvárnením exteriéru. Základným rysom a veľkou výhodou tohto domu je predĺžená strešná rovina, ktorá vytvára prekrytie terasy a vstupu do domu.

Dom realizovali chlapi z montáží RD Rýmařov v spolupráci so slovenským obchodným zastúpením ModerneDomy.sk

Vkusný, účelný a nadčasový

Takýmito slovami by sa dala charakterizovať drevostavba Largo 147. Dôkazom, že je to atraktívny a obľúbený dom, bolo už prvé ocenenie v roku 2010 (Top Domy 2010). V roku 2012 získalo Lrgo 147 rovnaké ocenenie v čechách a na Slovensku sa dokonca hrdí ocenením Dom roka 2013.

Drevostavba pri ramene Malého Dunaja.

Obľúbený rodinný dom z našej ponuky stojí na pozemku len pár krokov od brehov Malého Dunaja. Dom prináša na jednom poschodí všetky funkcie potrebné pre pohodlné bývanie rodiny. Už samotný typový projekt ponúka štandardne plnohodnotné a hospodárne využitie interiéru, ale bol tam priestor aj pre vylepšenia a ten sme pri návrhu využili. Drobná zmena dispozície eliminovala chodby a umožnila vznik veľkého centrálneho priestoru, ktorý pozostáva zo spojenej obývacej izby s kuchyňou. Dominantou tejto miestnosti je krb, ktorý vytvorí pravú rodinnú atmosféru pri veľkom jedálenskom stole v centre spoločenského priestoru. Ten voľne nadväzuje na priestrannú zastrešenú terasu s výhľadom na juhozápad. V letných horúčavách je k dispozícii posedenie na severnej terase. Nočná časť domu ponúka 3 spálne a veľkú rodinnú kúpeľňu s výhľadmi na východ. Dom má pôdorysne zložitejší tvar s výstupkami, ktoré vytvárajú rôzne zákutia pre spomínané terasy a chránený vstup do domu. Dom je zastrešený jednoduchou sedlovou strechou s malým sklonom, ktorej presah zároveň prekrýva terasy a chráni vstup do domu pred nepriazňou počasia. Atraktívny vonkajší vzhľad podčiarkuje voľba teplých farebných odtieňov a tiež detail, že vonkajší drevený obklad fasády je farebne zladený s masívnymi drevenými konštrukčnými prvkami strechy- stĺpy, väznice, krokvy, klieštiny.

Dokončenie na kľúč a odovzdanie rodinného domu Largo 147.

Dom naozaj dokončujeme na kľúč. Nasledujúca fotogaléria vznikla v deň odovzdania domu majiteľom. Ako sme sľúbili – všetky stavebné práce sú ukončené do 30 dní od začiatku montáže a dom je pripravený na zariaďovanie nábytkom.

Nič z toho by nebolo možné, keby sme sa na všetko vopred dobre nepripravili. Majitelia domu si vyberali materiály v interiéri aj exteriéri vopred – počas vytvárania projektovej dokumentácie. Tam je priestor a čas pre výber, návrh, porovnanie materiálov a vzoriek. Keď je všetko vopred vybrané a zladené, v príprave výroby sa materiál nakúpi a na stavbe ide všetko hladko.

KONŠTRUKCIE DOMU:

  • skladba steny STANDARD so súčiniteľom prestupu tepla U =0,16 W/m2*K
  • stop nad prízemím – pochôdzna konštrukcia STANDARD so súčiniteľom prestupu tepla U =0,20 W/m2*K
  • väznicová strecha pokrytá betónovou strešnou krytinou

Zastavaná plocha: 146,11 m2
Rozmery domu: 17,04 x 11,31 m
Úžitková plocha: 123,49 m2

VYBAVENIE DOMU ŠTANDARD:

okná – plastové 6 komorové profily s trojsklom
vchodové dvere
vykurovanie radiátormi
komín Schiedel
laminátové podlahy Qiuck-step
interiérové laminátové dvere Kasard
vybavenie kúpeľní Siko
betónová strešná krytina KM Beta
drevený fasádny obklad
minerálna fasádna omietka
sťahovacie schody na povalu

VYBAVENIE NADŠTANDARD:

solárne kolektory na ohrev teplej vody
tepelné čerpadlo ako zdroj tepla
kuchynská linka LAMONT

Montáž drevodomu Largo 147 pri ramene Malého Dunaja

Na prelome rokov 2015 a 2016 sme začali stavbu nášho najväčšieho a najobľúbenejšieho prízemného bungalovu Largo 147.

Okrem ceny domu garantujeme aj rýchlosť stavby. Vďaka precíznej projekčnej práci a dokonalej príprave vo fáze výroby prebieha montáž domu veľmi rýchlo. Na stavbe sa od prvého dňa pracuje s hotovými stenami privezenými z výroby. Okná sú osadené, zateplenie hotové, rozvody elektriny predpripravené. Počas prvého dňa montáže boli zmontované všetky steny domu a osadený bol aj strop. V druhý deň sa začali práce na krove a v štvrtý deň už bola na streche aj krytina. V ďalších dňoch pokračovali práce na fasáde a vo vnútri domu sa postupne dokončovali inštalatérske práce a práce na povrchoch v interiéri – podlahy, dlažby, obklady, výmaľba.

Páči sa vám tento dom? Dáte mu hlas v súťaži Drevostavba roka 2016?

Hlasujte jednoduchým výberom domu ktorý sa vám páči a vyhrajte LED televízor, kávovar alebo ďalšie skvelé ceny.

Largo 147 je v súťaži pod číslom 9. Ďakujeme!

Hlasovanie v súťaži Drevostavba roka 2016

Ak máte záujem o návštevu tejto drevostavby, kontaktujte nás:
info@modernedomy.sk

Dom sa nachádza v katastri obce Hrubý Šúr mimo zastavaného územia obce. Prístup k pozemku je z obce Tureň, kde sa odbočí z hlavnej cesty medzi polia a smerom k ramenu Malého dunaja.

Menu