Nova 77 – montovaný dom v Bratislave

Nova 77 s garážou a základovou doskou v cene – montovaný dom v Bratislave, v časti Devínska nová Ves, absolútne vyhovujúci trojčlennej mladej rodine. Veľká obytná miestnosť na prízemí poskytuje dostatok miesta pre každého člena rodiny a tri priestranné izby na poschodí aj dostatok súkromia. Spoločné chvíle si rodina vychutnáva pri plápolajúcom krbe, za ktorým sa radi vyhrievajú aj štvornohý miláčikovia.

Odvaha pri výbere dverí rozžiarila celý dom

Dom sme postavili za 2 týždne, základovú dosku predtým rovnako v priebehu 2 týždňov. Pre tento dom sme zabezpečovali okrem kompletného vnútorného vybavenia na kľúč aj prípojky inžinierskych sietí.

Modernú sivú farbu fasády a vonkajších drevených prvkov osviežuje výrazná červená na vchodových dverách. Ako hovorí pani majiteľka – dom ju “už pri príchode domov víta s rozžiareným úsmevom” a aj keď sa museli najskôr na farbe dverí zhodnúť, napokon sú tomuto osviežujúcemu nápadu našej architektky radi.

V interiéri je drobnou špecialitkou morenie dreveného schodiska podľa odtieňu laminátovej podlahy a dodávka nielen kvalitného komína Schiedel vhodného pre drevodomy, ale aj krbových kachlí Romotop EVORA.

Montovaný dom Nova 77 s garážou v cene

Vonkajšie úpravy pred domom po odovzdaní domu majiteľom

Montovaný dom Nova 77 s garážou v cene

Orientácia domu a špecifickosť pozemku bohužiaľ vytesnili okno v obývačke na sever, ale bude z neho príjemný pohľad do záhrady

Montovaný dom Nova 77 s garážou v cene

Po dokončení vstupu sme vyskúšali možné stvárnenie vstupnej časti aj s plotom a dvoma miestami na parkovanie v rámci prednej časti záhrady.

Interiér montovaného domu Nova 77

Montovaný drevovom Nova 77 sme ako zvyčajne dokončili na kľúč. Pozývame vás preto na foto prehliadku interiéru v deň dokončenia – tu vidíte dom tak, ako ho odovzdávame klientom.

Nova 77 má priestrannú izbu na prízemí, v ktorej je jedáleň a obývačka, v rohu schodište na poschodie a oproti priestor pre kuchyňu. (nie je na foto). Prízemie ešte ukrýva kúpeľňu s miestom pre techniku a práčovňu – je možné aj oddeliť a priestrannú vstupnú chodbu, odkiaľ je vstup do garáže.

Na poschodí sa z centrálnej chodby ide do všetkých miestností. Najväčšia je izba na prízemí – poskytne útočisko dvom deťom, druhá izba a väčšia spálňa a samozrejme aj kúpeľňa, kde pohodlne umiestnite vaňu aj sprchový kút.

Montovaný dom Nova 77 s garážou v cene

Hlavná obytná izba hravo pojme sedačku, jedáleň aj schodište (na foto 2/3 izby).

Montovaný dom Nova 77 s garážou v cene

Veľká izba na poschodí nad garážou – hravo zvládne aj dve deti.

VYBAVENIE DOMU:
vykurovanie – elektrokotol
podlahové vykurovanie + radiátory
komín Schiedel
kachle Romotop EVORA mastenec

VYBAVENIE DOMU:
eVodník – strážca proti vytopeniu
filter vody, nezámrzný záhradný ventil
laminátové a vynilové podlahy
int.dvere Kasard biela LINIE 3S

Montovaný dom Nova 77 s garážou v cene

Kúpeľňa na prízemí ukrýva aj práčku a kotol – v budúcnosti budú za zástenou a v kúpeľni na poschodí je vaňa aj sprchový kút a stále dosť miesta.

Pozrite si ďalšie domy Nova z nášho katalógu

Pozrite sa ako staviame dom

KONŠTRUKCIE DOMU:
skladba steny STANDARD v energetickej triede A so súčiniteľom prestupu tepla U =0,148 W/m2*K
strešná konštrukcia STANDARD so súčiniteľom prestupu tepla U =0,17 W/m2*K s betónovou krytinou KM BETA s 30 ročnou zárukou

Úžitková plocha: 102 m2 + 19m2 garáž
Zastavaná plocha: 78 m2
Rozmery domu: 10,3 x 8,3 m

Tretí deň – naši chlapi už pracujú vo vnútri – robia rozvody elektro, pripravujú stavbu na osadenie strešných okien atď a partia vonku kladie strešnú krytinu.

Na druhý deň je hotový krov a zateplenie strechy, vonku sa pripravuje strešná fólia a latovanie. Dulu na foto je vidieť stále pripravená veľká biela plachta na zakrytie domu, pre prípad, že by začalo pršať.

Montovaný dom Nova 77 drevodom referencia

Na obed už je hotové nielen prvé podlažie, ale všetok materiál preň je vnútri a ukotvujú sa stropy. Naše architektky na kontrole stavby (vľavo) môžu byť spokojné 😉

Občas musíme zatarasiť aj cestu. V tomto prípade to bolo nutné, pretože všade okolo sú vo výške zavesené káble a vedenia a dom je umiestnený na pozemku tak, že vedľa domu sa žeriav nezmestí. Museli sme preto použiť väčší žeriav, ktorého podopretie je na šírku cesty. 

Stavba montovaného domu Nova 77 v Bratislave

9. novembra 2017, ráno o 6:00, začala stavba drevostavby NOVA 77 v Devínskej novej Vsi. Dom je upravený podľa individuálnych požiadaviek majiteľov, ako každá naša stavba. Dom nie je oproti katalógovému zväčšovaný, ale v interiéri sú drobné dispozičné úpravy. Pochváliť sa bude môcť modernejším dizajnom, ale nepredbiehajme 😉

Ak máte záujem o návštevu tejto drevostavby, kontaktujte nás:

Ing.arch. Ľubica Dubeňová
+421 949 70 80 81
lubica@modernedomy.sk

Dom sa nachádza v Devínskej novej Vsi, v staršej zástavbe v oblasti “starej tehelne”. Adresu vám pošleme pred obhliadkou.

Pozrite si ďalšie domy typu Nova

Menu