Poradenstvo pri stavbe domu

a naše služby

Už viac ako 10 rokov staviame domy na kľúč. Za ten čas sme navrhli viac ako 200 domov a postavili takmer 200 domov. Naši architekti, projektanti a odborníci na drevostavby majú preto mnoho skúseností a praktických informácií z realizácií domov. Preto vám ponúkame aj poradenstvo pri stavbe domu.

Tím ModerneDomy.sk mi poradil nielen pri návrhu domu a získaní stavebného povolenia, ale aj pri stavbe domu. Ak staviate prvý dom, veľa toho o stavbe a používaní domu neviete a prídete na to až po nasťahovaní. Napriek mladému vekovému priemeru majú skúseností viac ako akýkoľvek stavbár! Pavol Š., majiteľ Bungalovu 105

Naše domy navštevujeme nielen počas stavby, ale aj po stavbe. S klientmi sme v kontakte, nielen preto, že majú na naše domy dlhoročnú záruku, ale zaujíma nás aj ako sa im býva a či návrh domu, technológií zodpovedá ich požiadavkám aj po rokoch. Tu získavame množstvo ďalších cenných poznatkov pre našich budúcich klientov. 

Chcete stavať s radosťou?

Poradíme vám a vypracujeme návrh domu a cenovú ponuku

Oblasti, kde vám dokážeme poradiť a pomôcť

Sme architekti so skúsenosťami priamo z výroby a montáže. Sme s vami počas celej prípravy stavby aj počas stavby. Pomôžeme vám zvoliť správne parametre domu vzhľadom na vaše požiadavky a možnosti vášho pozemku. Vysvetlíme vám výhody a nevýhody bungalovu aj poschodového domu, aká je správna orientácia domu, naučíme vás kde ušetriť pri stavbe domu a ako ušetriť pri prevádzke domu. 

Každý náš architekt za 3 roky postaví viac ako 20 domov. Spoločne staviame 20 až 30 domov ročne. Preto majú často viac praktických skúseností, ako iní architekti po 20-tich rokoch praxe.

Navrhovanie domov nás baví! Je to esencia architektúry a zároveň rukolapný dôkaz, že robíte pre ľudí niečo užitočné. Preto prefereujeme návrh domu na mieru, pre každého klienta. Pre vašu inšpiráciu máme už desiatky individuálnych návrhov domov.

Rovnako zodpovedne pristupujeme ku klientom, ktorí nechcú tráviť čas navrhovaním. A máme pre vás hneď dve výrazné výhody – projekt domu získate zadarmo (stačí s nami postaviť dom) a zároveň od začiatku viete, koľko váš dom bude stáť – ušetríte tak čas na kalkulácie a úpravy projektov pri vám nezodpovedajúcej cene.

A to nie je všetko – baví nás aj navrhovanie interiérov, prírodné materiály, zdravé bývanie s minimálnym dopadom na životné prostredie, vďaka drevostavbám znižovať uhlíkovú stopu každému z vás, robiť 3D modely a vizualizácie, plánovať, vymýšľať a tvoriť, prechádzať sa v nami navrhnutom dome, ovplyvňovať výslednú kvalitu domu priamo na stavbe a množstvo ďalších vecí, spojených s architektúrou. Vyskúšajte nás a uvidíte! 

Budeme veľmi radi, ak nám zveríte návrh vášho budúceho domu. Máme veľa skúsenosti s návrhom, výrobou a výstavbou montovaných domov a pri navrhovaní domu to vieme maximálne zúžitkovať.

Okrem šikovných a skúsených architektov sú je dispozícii aj silný projekčný tím priamo z výrobného závodu, ktorí má za sebou do 500 realizácií ročne. Dbáme na maximálne využitie možností pozemku, úspor pri výstavbe a najmä prevádzke domu ako aj na zdravotné aspekty bývania. Viac o navrhovaní domu na mieru od architekta tu.

Chcete ekologické a ekonomické bývanie? Chcete mať v dome zdravý vzduch a pritom “neprevetrať” teplo? Nechcete sa v lete v dome “variť”? Chcete platiť za energie oveľa menej ako vaši priatelia, známi či rodičia? Všetky tieto a ďalšie požiadavky patria dnes k štandardnému pohľadu na prevádzku moderného domu. Chcite ich!

A pre nás je úplne samozrejmé zohľadniť ich a keďže to robíme už pár rokov, nazvali sme aj našu spoločnosť ModerneDomy.sk. Veríme, že každý môže bývať v modernom dome. Preto sme tu. Spojte sa s nami a získajte moderný dom.

Zabezpečíme vám realizáciu všetkých doplnkových projektov k spodnej stavbe domu, ako aj doplnkové projekty k realizácii okolia domu. Okrem toho ponúkame prostredníctvom partnerov aj ostatné služby potrebné pri stavbe domu: geológa, geodeta, stavebný dozor, statický posudok, požiarnu správu, revízne správy atď.

Všetky tieto činnosti skoordinujeme a nechceme za to stovky eur, dohodneme si rozsah prác vopred a budeme vám účtovať len odpracované hodiny.

Nie je na kľúč ako na kľúč. Je pochopiteľné, že väčšina stavebných firiem ponúka výstavbu hrubej stavby, alebo holodomu – s dokončovaním na kľúč je najviac práce, hrozí najviac nedorozumení a je to najmenej zisková etapa stavby. Náš partner pre výstavbu vyvinul unikátny spôsob stavby domu na kľúč jednou partiou, kde sú tkzv. multifunkčný zamestnanci, ktorí vedia ukotviť priečky, natiahnuť vodu a kúrenie, urobiť obklad a dlažbu. Alebo zaizolovať strop, prikryť ho, vytmeliť, omaľovať atď. Takto vám pár šikovných chlapov dokončí dom na kľúč za mesiac.

Pretože staviame už viac ako 10 rokov a naši partneri viac ako 50 rokov, poznáme požiadavky klientov.  V cene našich domov je naozaj všetko, čo potrebujete nato, aby ste sa nasťahovali. Stačí si priviezť nábytok a môžete bývať.

U nás na kľúč znamená, že v cene domu je napr. aj WC na stavenisku, stavebný dozor a kľučky na dverách, nielen tie kľúče 🙂 

Veríme, že ak staviame domy na kľúč, nemôžeme ich ponúkať bez základovej dosky, podkladov na stavebné povolenie a ďalších doplnkových služieb. Všetky služby sme preto rozpísali a pridali k nim ceny, aby ste mali prehľad a vedeli sa sami rozhodnúť, čo necháte na nás a čo si dokážete zabezpečiť sami, alebo prostredníctvom známych. 

žiadne hádky so stavebnými firmami a robotníkmi, žiadne dorábky, práce a faktúry navyše. Ak chcete mať garantovanú cenu domu, dom pod strechou za 3 dni, termín nasťahovania sa do 30 dní a kvalitu domu potvrdenú 30-ročnou zárukou, vyberte si moderný dom od nás.

Mnoho našich klientov sa rozhodlo stavať dom s nami práve vďaka jednoduchšiemu financovaniu drevostavby. Rozpočet je jasný už v čase podpisu zmluvy a konečná cena domu je garantovaná. A peniaze od banky chceme, až keď je dom na 90% dokončený! A to má rada každá banka 😉

Ako postupovať pri financovaní drevostavby? Akú banku si vybrať? Čo všetko je potrebné dokladovať? A kedy? Poradí vám náš kolega, s financovaním pomohol viac ako stovke našich klientov. Úver vám vybaví náš partner – špecialista na hypotéky a finančné služby.

Potrebujete poradiť s niečím iným? Je nemožné pokryť jednou stránkou na webe zložitosť a rozsiahlosť stavby rodinného domu na kľúč. Preto si poradenstvo pri stavbe domu vyskúšajte radšej osobne, alebo prostredníctvom online hovoru. Sme tu pre vás.

Dom v Rakúsku?

Ak máte záujem stavať dom v Rakúsku, sme tu pre vás. Máme za sebou už viac ako 10 stavieb v Rakúsku. Referencie a bohaté skúsenosti partnera RD Rýmařov zo Švajčiarska, Rakúska a Nemecka sú pre záujemcov o stavbu domu v Rakúsku rovnako nenahraditeľné. Aj v Rakúsku navrhujeme a staviame domy na kľúč. Oslovte nás čo najskôr, zhotovujeme aj projekty a všetku dokumentáciu potrebnú pre úrady.

Ako prebieha výstavba montovaného domu?

Náš základný tím

V ponuke máme už viac ako 50 typov katalógových domov a k dispozícii viac ako 400 rôznych projektov. Napriek tomu upravujeme montované domy podľa vašich požiadaviek a podľa danosti pozemku.

Vypracujeme vám aj bezplatné úpravy dispozície a predbežné osadenie domu na pozemok.

Poradia vám skúsené architektky a odborníci na montované domy. Dohodneme si aj predbežný rozsah vybavenia domu a poradíme ako dosiahnuť úspornú prevádzku a aké technológie sú výhodné. 

Výsledkom bude predbežná štúdia domu, na ktorú vypracujeme cenovú ponuku.

projektová dokumentácia v cene domu

Po odsúhlasení štúdie a predbežnej ceny môžeme podpísať zmluvu o budúcej zmluve na dom. Táto zmluva vás nezaväzuje k stavbe domu, ale na základe nej vám pripravíme projekty na stavebné konanie a dostávate sa aj do predbežného plánu na realizáciu domu.

Ak si budete želať, vypracujeme vám aj doplnkové projekty potrebné na stavebné konanie.

Pomôžeme vám so skompletovaním projektovej dokumentácie a ak budete potrebovať, zabezpečíme vám aj vybavenie stavebného povolenia.

Počas stavebného konania (4-10 týždňov) si dohodneme vybavenie domu a technológie – čo všetko bude mať vplyv na cenu.

Na základe vašich požiadaviek a konečnej špecifikácie vypracujeme presný rozpočet. Rozsah dodávky a vybavenia domu môžete meniť tak, aby vám vyhovovala cena.

po vzájomnom odsúhlasení a konečnej špecifikácii domu vyhotovíme finálny rozpočet a pripravíme zmluvy.

Na základe ceny a zmluvy si už dokážete zabezpečiť aj prípadné financovanie úverom z banky. Naše montované domy s Európskymi certifikátmi vyhovujú všetkým bankám.

Keď už máme všetko pripravené a máme aj stavebné povolenie, môžeme pristúpiť k výrobe domu a stavebným prípravám.   

Ak si objednáte základovú dosku od nás, alebo ju už máte v cene domu, začneme s prácami na základoch a doske. V prípade, že je to možné, dohodneme si aj práce na prípojkach inž.sietí.

Základovú dosku a prípojky môžete realizovať aj svojpomocne, alebo s vašim dodávateľom. Dodáme vám potrebné podklady a dohodneme si súčinnosť.

Po vyhotovení spodnej stavby prídeme na kontrolu základovej dosky a prevzatie staveniska. Dohodneme si finálne umiestnenie žeriavu, príjazdu kamiónov a organizácie a zariadenia staveniska.

Po prevzatí spodnej stavby a staveniska zahájime výrobu domu a pripravíme všetko na montáž. Dodáme vám harmonogram, menovitý zoznam montážnikov a dohodneme si prípadné ďalšie potrebné súčinnosti.

Montované domy vyrábame v hale v Rýmařove, na presných číslicovo riadených strojoch. Certifikované kvalitné materiály a presná výroba sú základom kvality nášho drevodomu. Hotové prvky domu privezieme v deň montáže na stavbu.

Montáž začína skoro ráno a už na 2-3 deň stojí celá hrubá stavba domu. Hneď druhý deň začínajú práce v interiéri aby bol dom odovzdaný do 30 dní.
Potom pokračujeme vyhotovením rozvodov vody, vykurovania, elektroinštaláciou atď. 
Dokončíme podlahy, obklady, dlažby, osadíme zriaďovacie predmety, vymaľujeme a osadíme interiérové dvere.

Precízna montáž našimi zamestnancami a dokončenie a odovzdanie hotového domu načas a v objednanom rozsahu sú základom nášho úspechu. Dom na kľúč odovzdávame hotový a pripravený na bývanie.

Ak si budete želať, vyhotovíme vám aj návrhy interiéru a nábytku. Poradíme vám s výberom farieb a povrchov a celkovým dizajnom domu. Ak budete mať záujem, zhotovíme aj 3D model domu a navrhneme dizajn exteriéru a interiéru.

Naši vlastní dodávatelia vám potom vyrobia kuchyne, vstavané skrine a nábytok na mieru. Dom môžeme vybaviť aj osvetlením, krbovými kachľami. Navrhujeme a zhotovujeme aj prístrešky, terasy, vonkajšie plochy či ploty a záhrady.

Potrebujete poradiť pri plánovaní, návrhu a stavbe domu? 

Napíšte nám. Naplánujeme stretnutie (aj online) a radi vám so všetkým poradíme.
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.
Fill out this field
Fill out this field