Bungalov v tvare L s úpravou na mieru

Bungalovy v tvare L robíme najčastejšie. Je to najmä vďaka chránenému miestu pre terasu, ktoré vzniká, ak dom správne zorientujete na pozemku. Druhou výhodou týchto prízemných domov je dispozícia, ktorú v pôdoryse L ľahšie rozdelíte na dennú a nočnú časť.  Tak tomu bolo aj v tomto prípade – naša architektka prispôsobia preferenciám klienta  jeden z katalógových domov Largo 122.

Bungalov v tvare L na mieru

Na začiatku každého návrhu domu si s klientom prediskutujeme jeho predstavu, aký veľký by dom mal byť a čo všetko chcú v ňom mať. Potom sa naši architekti venujú návrhu domu, resp. úprave niektorého z našich katalógových domov.

Dom v Zohore vznikol podobne – od začiatku bola jasná predstava že to bude prízemný dom v tvare L. Obmedzenie zo strán susedných pozemkov, mať okná na bočných stranách domu až v zákonom stanovenej vzdialenosti od hranici pozemku sa nám vhodnou orientáciou a umiestnením izieb poradilo dodržať, napriek tomu, že vhodná orientácia domu je práve na jeden zo susedných pozemkov.

Preto naša architektka prispôsobila pôdorys domu tak, aby sa predstavy klientov mohli naplniť, takmer bez kompromisov. Výsledkom je bungalov v tvare L s úpravou na mieru, vychádzajúci z domu Largo 122. Pridali sme komoru na potraviny pri kuchyni, šatník pri spálni a garáž.  Mierne sme zasunuli vchod do domu, po obložení kameňom bude tvoriť pekný prvok na fasáde. Spálňa aj obývacia izba sú orientované do záhrady, detské izby na druhú pokojnú stranu. Správnou úpravou pôdorysu a umiestnením na pozemku sme tak dosiahli súkromie, spoločnú terasu a dostatok miesta pre celú rodinu.

Pohľad zo západu – na okná spálne a obývačky svieti juhozápadné Slnko, ktoré dom v prechodnom období vykúri. Žalúzie ho v lete ochránia pred prehrievaním. Dom je dokončený, môže sa budovať terasa!

Pohľad zozadu – praktický vchod do garáže, ktorá bude slúžiť aj ako sklad.

Pohľad od ulice na okná kúpeľní a zasunutý vchod. Pred domom bude parkovacia plocha a samozrejme terén upravený na potrebnú výšku.

Nový bungalov v tvare L

Postavili sme drevostavbu obľúbeného bungalovu v tvare L v Zohore. Drevodom Largo 122 je zväčšovaný a upravený podľa preferencií zákazníka a možností pozemku. Individuálne úpravy a celú prípravu na stavbu zastrešovala naša architektka Alena, ktorá Vám rada odpovie na prípadné otázky.

Ak sa vám tento bungalov v tvare L s úpravou na mieru páči, napíšte nám – radi navrhneme dom aj pre vás!

Prvý deň popoludní je už zrejmý pôdorys. Vzhľadom na prehánky sme dom museli zakrývať 4x plachtou a čakať na Slniečko, preto dnes výnimočne strechu nedokončíme. Zajtra však bude dom zvonku už ako má byť a začnú aj práce na rozvodoch v interiéri. 

Takmer rovnaký pohľad o 3 týždne neskôr – dom je dokončený a odovzdaný klientovi. Ešte terénne úpravy a môžu sa sťahovať 😉