Malý dom pre veľkú rodinu

Keď chcú ľudia malý dom, na 99% myslia bungalov. A chcú ho najmä preto, že majú menší pozemok. Bungalov však zaberie oveľa väčšiu plochu ako poschodový dom, preto sme navrhli Solo 65 – na prízemí čo potrebujete a na poschodí priestranné izby. Bol to náš najmenší poschodový dom v ponuke v roku 2019. A vôbec nie je malý – pozrite sa.

Práve dokončujeme dom SOLO 65

Na záhrade, v malebnej obci pri Slovenskom Raji, vyrástol za 3 týždne nový dom. Podľa zadania klientov, mal mať obývačku, kuchyňu a jedáleň – všetko prepojené a na prízemí potrebovali ešte jednu izbu. Izby na poschodí mali byť najmä na prespanie a hru detí, ale viacerých, nielen dvoch.

Náš montovaný drevodom Solo 65 takmer splnil zadanie, ale architektka ho aj tak upravila, aby vyhovoval svetovým stranám a požiadavkám na priestor.

Vstupná časť s praktickou strieškou – tu pribudne toho najviac – parkovanie pre autá, chodník, prístrešok/záhradný sklad a plot. 

Obytný priestor s dostatkom svetla a výhľadmi do záhrady nezatieňujú ani vzdušné schody.

Na poschodie sa vystupuje priamo z obytného priestoru, vpravo pribudne TV a krb.

Prízemiu dominuje veľká kuchyňa, ktorá je tiež zhotovená a namontovaná nami – spolu s domom. V tomto priestore je umiestnený aj jedálenský stôl, ktorý sa stane centrom spoločných stretnutí a posedení. V druhej časti miestnosti je sedačka pre chvíle relaxu a oproti nej pod schodami veľký priestor pre zábavné centrum s TV, ale aj miesto pre krb a drevo.

Pre deti je výhodnejšia väčšia podlahová plocha ako vysoké stropy a preto je podkrovie dobrou voľbou. Izby v podkroví sa tiež dajú pekne zariadiť, ak vám pomôže dizajnér. Izby sú už v základnej verzii domu pre deti dostatočne veľké – plocha umožňuje umiestniť komfortne dve postele do každej izby. Jediným nedostatkom tohoto menšieho domčeka bolo, že nemá na poschodí kúpeľňu. Preto sme ho na želanie zákazníkov natiahli o 120cm (2 moduly) a okrem malej kúpeľne vzniklo na chodbe miesto pre väčší šatník, resp. pracovný kút pre dvoch.

Jedna z detských izieb – podlahová plocha je dostatočná na spanie, skladovanie vecí aj hru.

Správnym rozmiestnením okien, umiestnením domu na pozemku a orientáciou na svetové strany sme dosiahli takmer ideálnu polohu domu. Do obývačky plynie slnečné svetlo a v prechodnom období aj teplo z juhu, spálňa má dostatok súkromia a vhodnú SZ polohu. Obe izby na poschodí majú dostatok prirodzeného svetla a budú tak slúžiť nielen na hru, ale aj školské povinnosti detí.

Pri dome je priestor na spoločnú terasu otočenú na dom rodičov a pekný výhľad. Je tu však priestor aj pre bylinkovú záhradu a na západe pre príjemné stolovanie počas teplých letných večerov. V okolí sme mysleli aj na parkovanie áut a priestor na malý sklad, či prístrešok na odkladanie vecí a náradia.

Kúpeľňa na prízemí s vaňou aj bidetom

Kúpeľňa na prízemí s vaňou aj bidetom

Nazrieme do spálne

Malá kúpeľňa na poschodí pre deti

Tento na pohľad malý dom poskytne dostatok miesta pre celú rodinu s deťmi, ale aj pre stretnutia s návštevami či príbuznými. Malebné okolie a blízkosť Slovenského Raja z neho robia ideálne miesto na bývanie. Veríme, že si ho naši klienti užijú a želáme im veľa krásnych spoločných zážitkov v novom dome!

Pohľad zo záhrady – terasa chýba, ale v plánoch už je 😉

Montáž nového drevodomu

V júli 2020 sme zhotovili drevostavbu SOLO 65. Dom vychádza z nášho typového domu SOLO 65 a je upravený podľa individuálnych požiadaviek majiteľov a možností pozemku. Drevodom je zväčšený o 2 moduly.

pôdorys domu – prízemie

pôdorys domu – poschodie

Dom je komplet dodaný na kľúč, teda od projektovej dokumentácie na stavebné povolenie, cez stavbu základovej dosky až po finalizáciu interiéru. Zhotovili sme aj kuchynskú linku a kúpeľne podľa návrhu a výberu zákazníkov v SIKO. Fotografie domu sú tesne pred jeho odovzdaním zákazníkom.

KONŠTRUKCIE DOMU:
skladba steny STANDARD v energetickej triede A so súčiniteľom prestupu tepla U =0,148 W/m2*K
strešná konštrukcia STANDARD so súčiniteľom prestupu tepla U =0,15 W/m2*K s krytinou KM Beta s 30 ročnou zárukou

Zastavaná plocha: 76m2
Rozmery domu: 7,7m x 9,8m
Úžitková plocha: 92m2

VYBAVENIE DOMU:
Podlahové vykurovanie – vodné s reguláciou Schutz
Elektrický kotol, aj ohrev TUV
Alternatívny zdroj tepla: krbové kachle Romotop pre nízkoenergetické domy
napojené na komín Schiedel
Kuchyňa Lamont

Pozrite si ďalšie domy SOLO