Largo 98 – montovaný drevodom v Trnave

Domáca pani prežila detstvo v našom Rýmařovskom dome. Dom bol postavený už dávno, podľa vtedajších štandardov, napriek tomu ho rodičia obývajú aj dnes a nedajú naň dopustiť. Keď sa rozhodli „mladí“ usadiť, oslovili opäť spoľahlivú a preverenú firmu na montované domy. A vybrali si bungalov Largo 98 – najobľúbenejší dom našich klientov.

 Za dva týždne sme sa mohli sťahovať

Drevodom Largo 98 patrí medzi naše najobľúbenejšie bungalovy. Viacerí klient a záujemcovia o naše domy využili možnosť pozrieť sa, ako staviame a v akom vyhotovení odovzdávame domy na kľúč. A veru bolo čo obdivovať. Tentokrát to neboli len naši chlapi – partia pána Kanovského, ktorí dokončili dom za dva týždne, ale aj pán domáci, ktorý stihol dorobiť prvý týždeň prípojky, a druhý týždeň koordinoval vlastné dodávky do domu a spolu s odborníkom nainštaloval aj inteligentné riadenie vykurovania a svietidiel od TapHome.

Bungalov Largo 98 sa už v štandardnom pôdoryse vyznačuje praktickým usporiadaním miestností a priestrannou obývacou časťou. Naša architektka Monika tento dom zväčšila o 2 moduly (120cm) a ešte viac otvorila a celú obytnú časť orientovala do záhrady. Ostatné izby ležia na protiľahlej strane a obslužné miestnosti po stranách domu. Mladá rodina tak získala želanú dispozíciu a mohli stavať cenovo výhodný dom so základovou doskou v cene.

Druhý deň montáže bungalovu už dokončujeme strechu. 

Dom Largo 98 zvyčajne staviame 13 až 14 dní. Napriek individuálnym úpravám, zväčšenému pôdorysu a roznym zmenám oproti štandardu to našim šikovným montážnikom netrvalo dlhšie. Bungalov sme po 14 dňoch odovzdali novým spokojným majiteľom, z našej strany dokončený podľa dohodnutej špecifikácie. Po drobných dokončovacích prácach, ktoré si majiteľ chce vyhotoviť sám, bude úplne tip top.

Štvorcový pôdorys dovoľujú v dome Largo 98 veľké dispozičné úpravy. Aj tu sme pôdorys a usporiadanie izieb zmenili podľa potrieb majiteľov a možností pozemku.

Želaním klientov bolo umiestniť všetky izby na jednu stranu domu a obývaciu časť s kuchyňou na protiľahlú stranu. Dom tak vyžaduje väčšiu spojovaciu chodbu ako je v pôvodnom projekte, ale aj tú sme sa snažili minimalizovať a využiť priestor pre kúpeľňu, WC a malú komoru.

Dom tak na relatívne malej ploche 83 m2 poskytuje všetky vymoženosti podľa predstáv majiteľov a nepôsobí stiesnene – viď pôdorys a foto interiéru.

Centrom obývacej izby je jedáleň a krb, väčšia kuchyňa kde pri varení môžete komunikovať s osadenstvom a prepojenie s obývačkou. Rodina tak môže večer po práci a najmä cez víkendy tráviť čas spolu, aj keď má každý svoj priestor. Bonusom je prepojenie s veľkou terasou na uzatvorenej záhrade, ktorá v letných mesiacoch rozširuje obytnú časť domu.

Pozrite sa ako staviame dom

Najskôr sme 3 týždne pred montážou zhotovili základovú dosku. Vzhľadom na priaznivé počasie to chlapi zvládli rýchlo. Domáci pán si ešte doplnil štandardný počet prestupov cez dosku o chráničky na budúci prívod elektriky do zadnej časti záhrady aj pred dom – na ovládanie brány a osvetlenie. Dosku sme dodali aj s privzdušnením krbových kachiel a uzemnením bleskozvodu.

Základová doska takmer pripravená na stavbu – chráničky a prestupy sú hotové, ešte „odšalovať“ okraj dosky, zasypať jamu vľavo, aby sme mohli postaviť lešenie a montáž môže začať.

KONŠTRUKCIE DOMU:
steny STANDARD v energetickej triede A so súčiniteľom prestupu tepla U =0,148 W/m2*K
strešná konštrukcia STANDARD so súčiniteľom prestupu tepla U =0,15 W/m2*K s betónovou krytinou KM Beta

Zastavaná plocha: 105,5 m2
Rozmery domu: 11,05 x 9,5 m
Úžitková plocha: 87,5 m2

skladba steny STANDARD v energetickej triede A so súčiniteľom prestupu tepla U =0,148 W/m2*K

Montáž potom začala podľa bežného scenára – prvé panely sa začali ukladať na dosku skoro ráno a už dopoludnia boli všetky steny a priečky na mieste. Montáž viac krát prerušil silný lejak a tak sme dom zakrývali pripravenou plachtou a následne pokračovali v montáži a zasa zakrývali a odokrývali. Druhý deň sa počasie umúdrilo, preto bol už na obed dokončený krov a popoludní chlapi robili latovanie strechy a strechári už začali klásť krytinu. Našťastie dom už nebolo treba zakrývať a tak žeriavnik aj s plachtou mohli odísť na ďalšiu stavbu.

Pohľad na strop interiéru – na skontrolovanú a dokonale prelepenú parozábranu elektrikár natiahne potrebné káble, pripraví sa rošt a môžeme robiť strop.

V interiéri pokračovali práce po koordinácii všetkých zúčastnených podľa plánu – elektrické rozvody, voda, kanalizácie, podlahy, elektrické podlahové vykurovanie, vysprávky stien, maľovanie, podlahové krytiny, obklady, dlažby a na záver osadenie dverí a spustenie inštalácií.

Deň pred odovzdaním vyzeral dom tak ako na fotografiách – zabudované nebola iba sanita, ktorú si domáci dodajú neskôr a niektoré steny sú len holý fermacell, pretože sa na ne bude neskôr tapetovať.

Izba prirpavená na odovzdanie – hotové maľby, podlaha, lišty, elektro (zásuvky, vypínače). Už sa len skontrolujú vonkajšie žalúzie.

Pozrite si dom Largo 98 v katalógu

VYBAVENIE DOMU:
elektrické podlahové vykurovanie FENIX
inteligentné riadenie TapHome
ostatné vybavenie ŠTANDARD

Z exteriéru je dom tiež hotový – vrátane fasádneho obkladu, svietidiel a zásuviek na terasu, podhľadu, dažďových zvodov…

… a po odstránení lešenia dom vyzerá lepšie.

Largo 98 – najobľúbenejší bungalov u nás. Nadštandard na foto: žalúzie, drevený obklad s dlhým parapetom. Na fotke vidíte už aj šikovnú prácu majiteľov – so strechou ladiaca farba na sokel, štrkový zásyp a chodník okolo domu. Stačí úž en vyrovnať terén a siať trávnik 😉 Držíme palce!

Bungalov Largo 98

Largo 98 – stavali sme dom v okolí, tak sme si odfotili zmeny aj tu – pribudol plot, úprava záhrady a záhradná stavba – všetko zladené s domom! Gratulujeme a želáme príjemné bývanie!

Bungalov Largo 98

Pozrite si ďalšie realizácie domu Largo 98