Krok za krokom k novému domu

Stavba do 30 dní, základová doska do mesiaca, projektová príprava a stav.povolenie za 3-4 mesiace

Koľko trvá stavba montovaného domu?

Tento podrobnejší popis sme vytvorili, aby ste mali prehľad čo Vás čaká pred začatím stavby a čo v priebehu.
Praxou overený časový priebeh celého procesu získania moderného domu až po nasťahovanie je cca 6 mesiacov. Táto doba však záleží na plnení súčinností z Vašej strany. Preto sme pripravení vždy poradiť a pomôcť a prinášame vám aj prehľad základných krokov:

Konzultácia pred začatím stavby

Ak už vlastníte pozemok, na ktorom bude v budúcnosti stáť váš montovaný dom, je nutné prerokovať s príslušným stavebným úradom podmienky, za ktorých je možné na pozemku stavať. Niektoré lokality majú svoje špecifiká a je teda dobré byť informovaný o požadovanom sklone strechy, geometrii domu, možnosti zastavania pozemku, limitoch uličných čiar, výškach rýmsy atď.

Keď budete mať základné regulatívy zo stavebného úradu a podklady k pozemku, dohodnite stretnutie s architektom v našom showroome.

Výber rodinného domu

Pri návšteve nášho showroomu zistíte, že drevostavba je ideálna voľba pre stavbu rodinného domu. Ujasníte si nároky na veľkosť domu, dispozíciu, podlažnosť, geometriu aj príslušenstvo.

Zahájite tak proces výberu ideálneho typu rodinného domu. Ak si vyberiete z ponuky našich domov, ihneď začneme pracovať s architektom na vašom novom dome.

Bezplatné dispozičné úpravy a bezplatná kalkulácia ceny

S architektom sa dohodnete na zmenách v našich domoch tak, aby sa prispôsobili vašim individuálnym požiadavkám.

Spolu špecifikujete zmeny dispozície a rozsahu dodávky a následne vám vypracujeme zadarmo pohľady a pôdorysy upraveného domu. Po odsúhlasení týchto individuálnych zmien vám vypočítame cenu domu v prevedení, aké ste si zvolili.

Cenu garantujeme, takže sa na základe tohto rozpočtu môžete rozhodnúť, či vám takto upravený dom vyhovuje aj po finančnej stránke.

Jednoduché a výhodné financovanie domu

Váš nový montovaný dom je možné financovať z vlastných prostriedkov alebo klasicky pomocou hypotekárneho úveru či iného typu úveru. Odporučíme Vám finančných poradcov, ktorí vám s financovaním radi pomôžu.

Cena našich drevodomov stanovená na základe konečnej špecifikácie je na euro presná a garantujeme, že je konečná.

Zmluva o budúcej zmluve

Po predbežnom súhlase stavebného úradu v mieste stavby, uzatvoríte v našom Showroome Zmluvu o budúcej zmluve s RD Rýmařov.

Zároveň dostanete zadarmo aj „malý projekt“, ktorý bude slúžiť ako podklad na vypracovanie projektovej dokumentácie. Táto zmluva vás nezaväzuje k stavbe domu, ale na základe nej vám vypracujeme projekty na stavebné povolenie a dostávate sa aj do predbežného plánu na realizáciu domu.

Projektová dokumentácia – dokumentácia k stavebnému povoleniu

Na základe podpisu zmluvy o budúcej zmluve a odsúhlasení pohľadov, pôdorysov a ceny sa spracuje projektová dokumentácia domu. Priemerne trvá vypracovanie projektovej dokumentácie 5-7 týždňov.

Následne Vám odovzdáme štyri vyhotovenia projektovej dokumentácie domu, požiarne posúdenie a energetické hodnotenie. Radi vám vypracujeme aj ďalšie potrebné dokumenty na stavebné povolenie.

Projekt spodnej stavby a prípojok IS

K projektovej dokumentácii dostanete aj výkres základovej dosky a výkres vzorových rezov dosky. Ak nás požiadate, radi vám zabezpečíme projekt osadenia domu na pozemok, geodetické zameranie priamo na stavbe, projekt napojenia inžinierských sietí ako aj projekt spodnej stavby – základovej dosky, alebo projekt suterénu a projekt spevnených plôch a okolia.

Doplnením týchto potrebných dokumentov získate kompletný projekt na stavebné povolenie. Poradíme Vám, čo a kde musíte vybaviť, aby ste stavebné povolenie získali čo najľahšie a čo najskôr.

Stavebné konanie

S kompletnou projektovou dokumentáciou na príslušnom stavebnom úrade požiadate o vydanie stavebného povolenia. Príslušný úrad by mal do 60 dní rozhodnúť o vydaní stavebného povolenia.

30 dní majú totiž dotknuté strany na vyjadrenie a potom po kompletizácii dokladov má stavebný úrad 30 dní na vyjadrenie.

Konečná špecifikácia domu

Pri príprave konečnej špecifikácia si do domu vyberáte z konkrétnych materiálov, teda vybavenie stavby na kľúč (jedná sa o obklady, dlažby, dvere, maľby či zariaďovacie predmety).

Konečná špecifikácia je finálnym upresnením výbavy rodinného domu a na jej základe sa vypracuje finálna konečná cena domu.

Zmluva o dielo

Po ujasnení rozsahu dodávky a ceny uzavriete u nás zmluvu o dielo na dodávku rodinného domu. Obsahom zmluvy o dielo je okrem typu a ceny domu aj termín zhotovenia spodnej stavby, termín realizácie, konečná špecifikácia rozsahu dodávky a spôsob financovania.

Pri splnení podmienok súčinnosti a dodaní stavebného povolenia garantuje firma RD Rýmařov na základe zmluvy o dielo dohodnutú cenu až do odovzdania domu. Firma je povestná práve tým, že na dohodnutú stavbu už neúčtuje žiadne nadpráce a nadčasy a cena je nemenná.

Spodná stavba

Po obdržaní stavebného povolenia začneme stavbou základovej dosky.

Ak si dosku chcete vyhotoviť svojpomocne, zabezpečíme vám kontakt na preverené stavebné firmy, ktoré majú skúsenosti s realizáciou spodnej stavby pre montované domy.

Prevzatie spodnej stavby

Ak ste si dosku zhotovili svojpomocne, odborný pracovník spol. RD Rýmařov spolu s našim zástupcom ju prídu prevziať a skontrolovať stavenisko, príjazdovú komunikáciu a prípojky vody a elektriky.

Dosku preberáme za vašej účasti aj v prípade, že ju zhotovujeme my – dôležitý je protokol pripravenosti stavby – potom už nič nebráni stanoveniu termínu montáže.

Zahájime prípravu výroby, zabezpečenie všetkých materiálov podľa špecifikácie a Váš dom predpripravíme na montáž.

Montáž vášho domu

Je najdôležitejšia súčasť celého procesu. Montáž našich montovaných rodinných domov trvá maximálne 30 dní. Všetky práce na Vašom pozemku realizuje spoločnosť RD Rýmařov podľa rozsahu dodávky.

Montáž je vždy vykonávaná našimi zamestnancami, ktorí majú roky skúseností. Odovzdanie vášho nového hotového rodinného domu prebieha v dohodnutom termíne po dokončení montáže.

Odovzdanie domu

Do 30 dní od zahájenia stavby sa môžete nasťahovať do takého domu, aký ste si vopred dohodli a objednali.

Celá stavba prebehne takmer bez vášho pričinenia, vy budete chodiť iba na kontrolu a tešiť sa z toho, ako rýchlo a jednoducho si staviate dom.

Kolaudácia

Po prevzatí domu môžete požiadať o jeho kolaudáciu. Pri odovzdaní domu dostanete od nás všetky potrebné podklady k domu.

Navyše dostanete návod ako užívať váš nový dom a ďalšie výhody a zľavy napr. na zariaďovanie interiéru, nákup svietidiel, nábytok na mieru, realizáciu záhrady či okolia domu.

Chcete aj Vy stavať takto jednoducho a s radosťou? Kontaktujte nás a my sa o všetko postaráme.

Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Kam ďalej

null

8 dôvodov

Prečo stavať drevostavbu s RD Rýmařov

null

Krok za krokom

čo všetko musíme urobiť pred a pri stavbe domu

null

Služby pre Vás

O všetko sa postaráme!

null

Dispozičné zmeny zadarmo

Bezplatné úpravy vybraného projektu projektu domu, štúdia a kalkulácia

null

Čím sú naše domy výnimočné

Čo všetko je v cene domu?

null

Individuálny návrh domu

Návrh montovaného domu na mieru podľa vašich požiadaviek