Ročne zasadíme
1 000 000 stromov

aby aj naše ďalšie generácie mohli stavať z dreva.

Znižujeme množstvo oxidu uhličitého a chránime životné prostredie

Nie je drevodom, ako drevodom – zvoľte si zodpovedného staviteľa domov, ktorý množstvo stromov neznižuje, ale svojim správnym hospodárením a spracovaním dreva znižuje CO2. 

Drevo v našich domoch má označenie PEFC (Pan European Forest Certification Council) je to certifikát C-o-C a prehlásenie o zhode ktoré garantujú, že drevo a výrobky z neho ktoré používame pochádzajú zo zdrojov obhospodárovávaných trvalo udržateľným spôsobom. Okrem dodržiavania stanovených požiadaviek PEFC sa snažíme správať zodpovedne – máme vlastné lesy, kde sadíme stromy pre naše drevodomy a hospodárime v súlade s požiadavkami PEFC.

Každý náš dom môže vynulovať uhlíkovú stopu vašej domácnosti na 30 rokov.

Jeden kubík dreva (1m3) dokáže viazať až jednu tonu CO2! Ak zostaneme pri pesimistickom odhade, drevo vypestované na jeden dom tak dokáže zbaviť planétu minimálne 65 ton CO2

Bežná domácnosť vyprodukuje priemerne 2,2 tony CO2 ročne, čiže ak by si vybrala dom z dreva a bývala v takomto dome aspoň 30 rokov, mala by nulovú uhlíkov stopu. Ak by sme stavali z dreva aj školy, nemocnice, stanice, bytovky a úrady, pomáhali by sme znižovať CO2 aj priemyslu, doprave atď.

Správajte sa zodpovedne, postavte si montovaný drevodom.

Keď sa rozhodujete, z čoho postavíte svoj nový dom, máte na výber viacero materiálov: tehlu, betón, pórobetón, oceľ, alebo drevo. Drevo je z nich jediný, ktorý vyrástol sám. Je to dar prírody pretože pri raste viaže CO2 a znižuje jeho množstvo v atmosfére
Nie je drevodom, ako drevodom – zvoľte si zodpovedného staviteľa domov, ktorý neznižuje množstvo stromov, ale svojim správnym hospodárením a spracovaním dreva znižuje CO2. 
Naše certifikované drevo je základným konštrukčným prvkom montovaných domov RD Rýmařov. Výberom nášho montovaného domu z dreva dokážete zbaviť planétu množstva škodlivého CO2. Okrem toho získate kvalitný dom s 30 ročnou zárukou postavený do 30 dní. 
Znižovanie množstva CO2, takzvanej vašej uhlíkovej stopy na planéte, je na každom z nás. Myslite na to aj pri rozhodovaní, z čoho postavíte váš dom! Ďakujeme vám!

Doplnenie:
Znižovaniu CO2 sa zodpovedným hospodárením z drevom venujeme už niekoľko rokov. Dňa 22.11.2019 sme podporili Construction Declares Climate and Biodiversity Emergency a jej slovenskú verziu Manifest 2020. Ďakujeme za túto iniciatívu, radi ju našim správaním podporujeme!

Kam ďalej

null

Montované domy

viac ako 40 montovaných domov v ponuke

null

Cenník

cenník montovaných domov

null

Ako staviame?

certifikované materiály, presná výroba a precízna montáž

null

Prečo stavať s nami?

istota, spoľahlivosť a množstvo realizácií