V štandardnom prevedení niektorých typových domov je garáž súčasťou ceny a dodávky od RD Rýmařov. Medzi takéto domy patrí napríklad Klasik 127, Family 127, Kubis 293.

Základné prevedenie garáže nepočíta s možnosťou vykurovania. Podlahová konštrukcia ani podlahové krytiny nie sú súčasťou rozsahu dodávky garáže.

Pri domoch Bungalov 70, Kubis 98, Kubis 99, Kubis 117, Klasik 117 je v cene pergola, ktorú je možné využiť ako garáž.

Pri domoch Bungalov 83R a Bungalov 177 je v cene garážové stanie.

Cenu domu s garážou (pokiaľ neni v cene domu) sme schopný poskytnúť po dodaní projektovej dokumentácie.

Štandardnou výbavou domov s garážou je garážová brána NOVOFERM

Pokiaľ je súčasťou domu garáž, vo vybavení na kľúč je aj garážová brána od nemeckej spoločnosti Novoferm Rees – typ Komfort. Daná garážová brána je v štandardnom prevedení plechová, výklopná s ručným ovládaním, nezateplená, biela alebo tmavohnedástavebný otvor 2474 x 2197 mm.

Nadštandardnou výbavou domov s garážou je garážová brána ALUROL

Sekčná brána

Sekčná brána sa otvára pod strop garáže. Krídlo brány tvoria sendvičové panely – sekcia hrúbky  40 mm s dvojstenným oceľovým plášťom a polyuretánovým penovým jadrom. Spoje medzi sekciami sú špeciálne tvarované tak, aby sa zabránilo prípadnému privretiu prstov pri zatváraní brány. Hmotnosť vyvažujú torzné pružiny, a preto nevyžaduje ovládanie brány žiadnu veľkú fyzickú silu. Sekčná brána výborne izoluje a sú vhodné nielen pre novostavby.

Výklopná brána

Výklopná brána ma niekoľko výhod medzi, ktoré patrí nízka nadobúdacia cena a jednoduchá konštrukcia. Tento typ garážovej brány je vhodný pre nevykurované, samostatné stojace garáže, kde nie sú vyžadované tepelno-izolačne vlastnosti.

Roletová brána

Roletová brána sa otvára smerom hore a navíja sa do kovovej skrine, ktorá je umiestnená v priestore nad bránou vo vnútri garáže. Brána je tvorená lamelami s dvojstenným hliníkovým plášťom a polyuretánovým penovým jadrom. K bráne sa štandardne dodáva integrovaný elektrický pohon. Roletová brána umožňuje optimálne využitie priestoru garáže.