V závislosti od typu a sklonu strešnej roviny sú domy RD Rýmařov vybavené rôznymi typmi strešných krytín. Domy so sklonom strešnej roviny v rozsahu od 0° do 5° stupňov sú pokryté hydroizolačnými fóliami Fatrafol. Strechy so sklonom strešnej roviny viac ako 6° sú pokryté oceľovými krytinami Ruukki. Na pokrytie strešnej roviny so sklonom väčším ako 12° resp. 22° sa používajú betónové strešné krytiny od KMB Beta.

Štandardne dodávaná strešná krytina KMB Beta

Betonová strešná krytina KMB BETA je elegantná a pritom vysoko účelná. Škridly KMB BETA sú vyrábané osvedčenými technológiami a dosahujú prvotriednu kvalitu.

Popis produktu

Výraznou vlastnosťou betónovej krytiny je jej vysoká pevnosť. Preto je možné vyrábať škridle väčších rozmerov a tým znížiť ich počet  na 1 m². S tým je spojená aj nižšia cena a porovnateľné zaťaženie strešnej konštrukciu ako pri pálených škridlách. Presné tvary škridiel a široký sortiment doplnkov uľahčujú jej položenie.

Viac informácií o strešnej krytine KMB Beta nájdete na stránkach výrobcu.

Povrchové úpravy

Elegant – dvojitý akrylátový nástrek
Briliant – špeciálny dvojitý nástrek s leskom
Standard – prefarbený betón bez povrchovej úpravy
Efekt – s povrchovou úpravou trojitého akrylátového nástreku vytvárajúci farebný efekt. Dodává se v lehote 30 dní od dňa potvrdenia objednávky. Kombinácia farieb: višňová, čierna.

Kvalitné povrchové úpravy škridiel zabezpečujú ich dlhú životnosť, rovnomernú farebnosť na celej ploche a farebnú stálosť.

Štandardne dodávaná strešná krytina RUUKKI

Oceľová strešná krytina RUUKKI sa vyznačuje vysokou kvalitou a životnosťou.

Popis produktu

Oceľové strechy Ruukki zodpovedajú fínskej kvalite a sú skonštruované tak, aby obstáli v drsnom severskom podnebí. Výborne odolávajú teplu, dažďom a mrazom. Strechy Ruukki sa vyznačujú dokonalou vodotesnosťou pri zachovaní nízkej hmotnosti a vysokej trvanlivosti. Vďaka hladkému povrchu oceli, každá nečistota sama z povrchu skĺzne a na rozdiel od iných materiálov použitých na strešné krytiny sa na oceli neusadzuje mach. Strechy Ruukki sú známe spojením formy a funkcie, ktoré sú charakteristickým znakom škandinávskeho dizajnu.

Viac informácií o strešnej krytine RUUKKI nájdete na stránkach výrobcu.

Spoločnosť Ruukki má v ponuke strešné profily, ktoré sú rozdelené do troch základných sekcií:
Krytiny so škridlovým efektom (Adamante, Amorium, Finnera a ďalšie)
Krytiny so stojatou drážkou (Classic C, Classic D)
Trapézové profily (Profil T20, Profil T35)

Na každý strešný profil z portfólia dáva výrobca záruku v rozsahu od 30 do 50 rokov.